Фінансовий сектор в умовах режиму надзвичайної ситуації: поради НБУ


Фінансовий сектор в умовах режиму надзвичайної ситуації: поради НБУ

Фінансовий сектор в умовах режиму надзвичайної ситуації. Що треба знати.

Інформацію від НБУ опубліковано на його сторінці в FACEBOOK.

Як будуть працювати. На час режиму надзвичайної ситуації, оголошеного в окремих регіонах країни, банківська система продовжить працювати в звичайному режимі. Безперебійне обслуговування клієнтів та поповнення банкоматів буде забезпечено за будь-яких умов.

Обмеження. Національний банк не вводить жодних обмежень на роботу банків чи проведення ними операцій (видача коштів з депозитів, надання кредитів, обмін валюти тощо).

Безпека. Для Національного банку важлива безпека українців в умовах поширення коронавірусу. Отримання фінансових послуг не має ставити здоров’я громадян під загрозу. Тому ми закликаємо громадян не відвідувати банківські відділення без нагальної потреби і користуватися послугами дистанційного банкінгу, уникати користування готівкою. У свою чергу банки мають забезпечити безперебійну роботу контакт-центрів та дистанційних каналів обслуговування.

Рекомендації. Ми рекомендували банкам знизити тарифи на дистанційні та безготівкові послуги для заохочення населення до їх використання.

  • Радимо максимально переходити на безготівкові розрахунки, безконтактні та мобільні платежі за допомогою смартфонів та з використанням платіжних карток. Якщо у вашому оточенні є люди старшого віку, допоможіть їм оплатити комунальні послуги чи інші платежі онлайн. Сьогодні потрібно максимально обмежити коло прямого спілкування і лишатись удома.

Останніми днями ми спостерігаємо ознаки нестачі готівкової валюти в касах банків. Це спричинено підвищенням попиту населення на готівкову валюту.

Водночас на коррахунках банків зосереджено 8 млрд дол. США безготівкової валюти і клієнти можуть вільно переказувати власну валюту на свої рахунки, відкриті в інших банках, конвертувати одну безготівкову валюту в іншу. Але через припинення авіаперевезень та закриття кордонів готівкові долари та євро доставляються в Україну з затримкою.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua