Коронавірус вплине на експорт української продукції АПК, удар буде істотним - гендиректор ІМК


Коронавірус вплине на експорт української продукції АПК, удар буде істотним - гендиректор ІМК

Слід очікувати впливу пандемії коронавірусу на експорт української агропродовольчої продукції, наскільки він може впасти – складно припустити, проте удар буде суттєвим.

Таку думку висловив гендиректор агрохолдингу ІМК, президент Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Алекс Ліссітса.

“Наслідки коронавірусу для українського сільського господарства, як і для всієї української економіки, є абсолютно непередбачуваними. Про результати карантину мовою цифр можна буде говорити тільки тоді, коли буде розуміння, коли він закінчиться”, – сказав він у коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

Ліссітса зауважив, що одна справа, якщо це 3-4 квітня, інша справа, якщо заходи безпеки щодо нерозповсюдження коронавірусу в Україні триватимуть і протягом квітня.

“За моїм прогнозом, саме так і буде, тому можна тільки припустити, що молочнотоварне виробництво, а також невеликі фермерські господарства з виробництва овочів, фруктів, ягід опиняться на межі виживання, деякі збанкрутують через зниження внутрішнього попиту”, – зазначив гендиректор ІМК.

Крім того, Ліссітса, говорячи про макроекономіку, вказав, що системна світова рецесія, в яку впадуть найбільші економіки світу, за прогнозами провідних економістів світу, почнеться через два-три місяці.

“Тому слід очікувати впливу пандемії коронавірусу і на експорт вітчизняної агропродовольчої продукції”, – зауважив він.

Ліссітса зазначив, що зараз складно передбачити, наскільки може впасти світовий аграрний експорт, в тому числі український.

“Однак удар буде суттєвим. Український аграрний експорт є значною частиною всього українського експорту – понад $20 млрд щорічно, і тому навіть падіння на 10%, 15%, або 20% може становити до мінус $4 млрд валютних надходжень до державної скарбниці. А це досить істотний показник для нашої слабкої економіки”, – вважає він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua