Мінекономіки погіршить макропрогноз на 2021-2023 рр.


Мінекономіки погіршить макропрогноз на 2021-2023 рр.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України має намір погіршити макропрогноз на 2021-2023 рр., в тому числі й на поточний рік, зважаючи на ослаблення темпів зростання української економіки у порівнянні із затвердженим у жовтні 2019 року документом, повідомило міністерство у відповідь на запит агентства.

“Оприлюднювати цифри сьогодні зарано. Єдине, що можемо зазначити, що темпи зростання економіки будуть слабші в порівнянні з прогнозованими раніше, перш за все, через слабший експорт, що зумовлено зниженням попиту і цін на світових ринках”, – вказали в Мінекономіки.

Водночас на відміну від минулих кризових періодів міністерство не очікує, що економіка України провалиться значно глибше в порівнянні з іншими країнами. “Ключові підстави для цього – здійснення зваженої макроекономічної політики в останні роки (і фіскальна, і монетарна), більш надійна банківська система (висока ліквідність), відсутність значних дисбалансів у зовнішній сфері (дефіцит рахунку поточних операцій очікується на рівні близько 3% від ВВП, розмір міжнародних резервів – $26,6 млрд) і квазіфіскальних дефіцитів (наприклад, в енергетичній сфері)”, – пояснює Мінекономіки.

Раніше міністерство з обережністю ставилося до оцінок впливу поширення нового коронавірусу на світову і вітчизняну економіку. З урахуванням таких оцінок було складено попередній оновлений макропрогноз.

“Останні події на світових ринках показали, що цей вплив буде більш сильним. У рамках нинішнього прогнозного циклу ми будемо це все вивчати, відстежувати динаміку світових ринків, формувати і оцінювати ймовірність різних сценаріїв для України”, – додали в міністерстві.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua