В Україні переглянуть підхід до формування прожиткового мінімуму


В Україні переглянуть підхід до формування прожиткового мінімуму

Міністерство соціальної політики спільно з депутатами Верховної Ради збирається найближчим часом переглянути підходи до формування прожиткового мінімуму.

Про це повідомляє пресслужба міністерства.

„Ми принципово за необхідність перегляду підходів до формування прожиткового мінімуму”, – наголосила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

За її словами, прожитковий мінімум – це найбільш значущий показник в соціальній політиці, оскільки на його основі визначається понад 150 різних виплат, допомог, штрафів тощо. Тому збільшення прожиткового мінімуму призводить до їх автоматичного перерахунку та необхідності вишукання додаткових резервів.

З метою забезпечення комплексного вирішення проблеми прожиткового мінімуму є доцільним вивчити кращий світовий досвід та розробити єдиний підхід щодо оптимізації сфери застосування прожиткового мінімуму як основного показника боротьби з бідністю.

Нагадаємо, до Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов з проханням визнати протиправними дії Кабінету Міністрів України зі встановлення розміру прожиткового мінімуму на 2020 рік.

Довідка Finance.ua:

 • Прожитковий мінімум – це вартісна оцінка споживчого кошика, що включає мінімальні набори продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг, необхідних для збереження здоров’я людини і забезпечення його життєдіяльності.
 • Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становив в 2014 році 1176 гривень.
 • В 2015 році – 1330 гривень.
 • В 2016 році – 1544 гривні.
 • Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становить: з 1 січня 2020 року – 2027 грн; з 1 липня – 2118 грн; з 1 грудня – 2189 грн.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 👛

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua