Греція повністю відмовиться від вугілля до 2023 року


Греція повністю відмовиться від вугілля до 2023 року

Влада Греції вирішила припинити використання вугілля до 2023 року.

Уряд звернеться за допомогою ЄС в разі необхідності підтримати Західну Македонію – регіон, де видобувають вугілля вже 60 років.

“Генеральний план витрачання вугілля передбачає розвиток галузі виробництва електроенергії, а також органічного землеробства, агротуризму та промислового виробництва, – зазначив міністр енергетики Греції Костіс Хадзідакіс. – Ми хочемо забезпечити справедливий перехідний період для жителів Західної Македонії, які народилися і виросли з вугіллям”.

Зате губернатор області Західна Македонія Георгіос Касапідіс впевнений, що трьох років недостатньо для переходу на відновлювані джерела енергії. “Ми хочемо, щоб місцева галузь виробництва електроенергії збереглася, – пояснив він. – Вугілля можна замінити сонячними панелями, воднем, геотермальними джерелами енергії”.

Вугільна промисловість є однією з базових галузей економіки Греції останні 60 років. Рішення відмовитися від використання вугілля призведе до масових звільнень і мільярдних збитків. Закриття кожної теплоелектроцентралі на вугіллі призводить до скорочення сотень робочих місць. Більше того, за оцінками експертів, кожне таке скорочення на ринку виробництва електроенергії призведе до втрати трьох робочих місць і в інших сферах.

За даними промислової палати Греції, відмова від вугілля призведе до скорочення 25 тис. робочих місць, а економіка регіону втратить мільярд євро.

У Німеччині та Польщі вугільні шахти будуть існувати ще багато років. Так, в січні 2019 року офіційний Берлін прийняв державну програму поступової відмови від вугільної генерації електроенергії до 2038 року. Федеральний уряд виділив 4 млрд. євро на фінансування енергетичного переходу тим федеральним землям, які використовують буре та кам’яне вугілля з метою виробництва електроенергії. Жителі Західної Македонії вважають, що потрібно застосувати аналогічний підхід, щоб уникнути появи міст-примар.

“У цьому регіоні немає полів, на яких можна займатися сільським господарством або скотарством, залізниці, порти, тільки вугілля і більше нічого, – каже Янніс Факідіс. – Чи будуть великі компанії інвестувати в розвиток бізнесу, якщо немає навіть базової інфраструктури?».

До недавнього часу Греція разом з Німеччиною, Польщею та Чеською Республікою забезпечувала більше третини світового виробництва вугілля. Кар’єр Птолемеї в Західній Македоні,- найбільший на Балканах, досі відповідає за 30% виробництва електроенергії в країні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua