У Swedbank заявили про ймовірні порушення санкцій США проти РФ


У Swedbank заявили про ймовірні порушення санкцій США проти РФ

Незалежне розслідування можливого відмивання грошей в Swedbank встановило, що операції на загальну суму 4,8 млн доларів потенційно порушили американські санкції, заявив один з найбільших банків Швеції в середу.

Swedbank перебуває під слідством влади США, Швеції та Естонії за його роль в балтійському скандалі з відмиванням грошей.

Він повідомив, що цифра в 4,8 млн доларів стосується тільки можливих порушень американських правил, а звіт юридичної компанії Clifford Chance про її роль у балтійському скандалі оприлюднять 23 березня.

“Це, звісно, грубо кажучи, тривожно”, – заявив генеральний директор Swedbank Йенс Генріксон про можливі порушення санкцій США.

“Це означає, що у нас був недостатньо хороший контроль, недостатньо хороші системи транзакцій, і у нас були недоліки у внутрішньому управлінні”, – сказав він.

Однак акції Swedbank зросли майже до 4%, оскільки аналітики заявили, що загальна сума підозрюваних транзакцій в розмірі $4,8 млн – досить невелика.

Swedbank заявив, що повідомить про результати Управлінню з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC), яка має право накладати штрафи на банки, – і буде повною мірою співпрацювати з органом для врегулювання цього питання.

“По-перше, ми говоримо про незначні суми. Ми говоримо про 5 млн доларів США, і коли ви подивитеся на кількість транзакцій, ми знайшли 586 транзакцій”, – сказав Генріксон.

Swedbank заявив, що Clifford Chance розглядав діяльність з 2007 року по березень 2019 року, особливо – операції в доларах, оброблені через американську фінансову систему протягом п’ятирічного періоду з 22 березня 2014 року, враховуючи терміни дії обмежень.

Банк заявив, що 95% з 586 транзакцій, які потенційно порушували правила OFAC, були оброблені між 2015 і 2016 роками. 508 з них були або виплатами зарплати, або виплатами, пов’язаними з експлуатацією судна, власник якого перебував у Криму, районі, який підпадає під санкції США, сказав він.

Щодо банку тривають розслідування за звинуваченнями, що він обробляв операції в цілому на близько 20 млрд євро на рік переважно російських нерезидентів через Естонію з 2010 по 2016 рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua