"Митниця - не скарбничка": Нефьодов відповів на критику від Зеленського


"Митниця - не скарбничка": Нефьодов відповів на критику від Зеленського

Глава митниці Максим Нефьодов заявив, що надходження від митниці зменшилися через уповільнення економіки, падіння промисловості і зміни курсу долара.

Адже ми всі розуміємо, що фіскальні органи – це не якась скарбничка, яка просто друкує кошти незалежно ні від чого… Митниця збирає певний відсоток від того імпорту, який надходить в країну.

Звісно, митниця повинна працювати як коректний калькулятор, не має права закривати очі на якесь заниження митної вартості – так званий пересорт, коли одні товари підміняються іншими, тощо.

Але говорити про те, що митниця може виконувати цей індикатив безвідносно до макроекономічних параметрів – це просто математично хибно”, – заявляє глава ДМС.

“Бюджет на цей рік складався ще влітку минулого року в зовсім іншій макроекономічні ситуації.

Тоді курс був вище 27 грн/$, і при цьому імпорт активно зростав, тому в бюджет цього року закладено середній курс 27 грн/$ і зростання імпорту на 11,3%.

Водночас станом на зараз курс 24,8 грн/$, і при цьому імпорт не лише не зростає, але й падає.

Дуже важливо відзначити, що просідають не ті категорії, де саме є контрабанда (одяг, взуття, телефони, медицина і т.д.).

В такому випадку можна було б дійсно дорікати митниці: “Як же так, українці раптом стали купувати менше телефонів або носити менше шкарпеток, це явно не відповідає дійсності” … А падає в першу чергу імпорт сировини”, – підкреслює Нефьодов.

Чиновник заявив, що факторами, які вплинули на надходження від митниці, є загальне падіння цін через уповільнення світової економіки, і певні проблеми з українською промисловістю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua