В Україні може значно подорожчати часник - через коронавірус


В Україні може значно подорожчати часник - через коронавірус

В Україні можуть значно зрости ціни на часник, оскільки його імпортують переважно з Китаю та Ірану.

Про це повідомляє аналітична платформа Еast-fruit.

За словами директора з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерини Зверєвої, імпорт часнику в Україну стабільно зростає вже два роки поспіль, і в 2019 році був встановлений новий рекорд – 5,3 тис. тонн.

У 2013 році Україна імпортувала близько 6,9 тис. тонн часнику. Однак у 2017 році імпорт впав до 2,5 тис. тонн, і навіть почав зростати експорт, який досяг майже 600 тонн у 2018 році. При цьому Україна жодного разу не була нетто-експортером часнику, завжди імпортуючи більше, ніж продавалося на експорт. Основна причина – відсутність належної інфраструктури і знання специфіки зберігання часнику.

“У 2016-2017 роках багато хто в нашій країні зацікавився перспективами вирощування часнику і почав інвестувати в досить великі промислові проекти. На папері це мало вигляд дуже прибуткового бізнесу, однак практично всі інвестори були дуже розчаровані реальними результатами і закрили цей напрямок”, – розповіла Зверєва.

Також експерт розповіла, що в 2019 році імпорт часнику зріс у півтора раза порівняно з 2018 роком. Поставки часнику з Китаю зросли ще істотніше – на 61%. Ще однією країною, яка забезпечила значний приріст поставок часнику в Україну, став Іран, який раніше не поставляв нам цей продукт. Третім найбільшим постачальником часнику в Україні є Єгипет. На цю країну припадає близько 13% всього українського імпорту часнику. Також в останні роки нарощує експорт часнику в Україну Узбекистан.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua