Гетманцев розповів, кого торкнеться антиофшорний закон


Гетманцев розповів, кого торкнеться антиофшорний закон

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив НВ Бізнес в інтерв’ю як буде працювати закон 1210, який, зокрема, спрямований на припинення відтоку капіталу в офшори.

“Якщо ми продаємо з вами велике підприємство, яке розташоване на території України, шляхом продажу корпоративних прав його власника за кордоном, в Україні повинен платитися податок на репатріацію. Оскільки це дохід з джерелом походження з України. Сьогодні держбюджет нічого не отримує. Ми з вами знаємо дуже відомий кейс, коли за 300 мільйонів було продано велике підприємство за минулої влади, і бюджет нічого не отримав. Насправді це настільки поширена схема, що її застосовує весь бізнес. Ми вважаємо, що це несправедливо. Ми вважаємо, що якщо активи в компанії, які знаходяться за кордоном на 50% і більше, розташовані тут, в Україні, то від цієї Угоди бюджет України повинен отримати податок. Ми вважаємо, що дохід від цієї Угоди – це дохід з джерелом походження з території України. Тому, будь ласка, сплачуйте податок на репатріацію. І в законі передбачені чіткі механізми, як це все робити», — сказав він.

За словами Гетманцева, норми цього закону, який зараз знаходиться на підписі у президента України Володимира Зеленського, торкнуться не тільки великих компаній. “Ми говоримо про будь-які компанії, про маленький навіть заводик, який точно так само може продаватися. Також мова йде про нерухомість, яка може продаватися таким чином. Тому тут вам точну цифру ніхто не назве. Але сам принцип я вам щойно розповів, – сказав він. – Тепер – постійні представництва. Якщо тут, на території України, хтось здійснює представництво нерезидента фактично, не юридично, але здійснює діяльність на території України, фактично розпоряджаючись майном нерезидента, ми вважаємо, що ця особа для цілей оподаткування є постійним представництвом. І вонаповинна платити податок на прибуток».

Наскільки стане невигідним для українського бізнесу використовувати офшори після ухвалення відповідного закону, Гетьманцев не зміг відповісти.

“Вигідно чи невигідно, нехай вирішує бізнес. Питання не в цьому. Питання в тому, що, якщо ти отримав прибуток за кордоном, причому різні є види цього прибутку, може бути прибуток від активних операцій, тоді ми не оподатковуємо цей прибуток. А є прибуток від пасивних операцій, його ми оподатковуємо. Якщо ти отримав прибуток за кордоном, ти повинен заплатити з нього податок як резидент України. Йдеться про пасивні доходи. Тому тут ми вводимо нормальні цивілізовані правила, які говорять про те, що з прибутку, який виходить на території України, треба платити – перше. Друге – податок повинен платити зі своїх доходів український податковий резидент. Якщо ти резидент податковий, то ти повинен платити податок з тих доходів, які ти отримуєш за кордоном», — розповів він.

Гетманцев зазначив, що заробітчан цей закон не торкнеться. “Це спрямовано виключно на великий бізнес, який працює за кордоном або з нерезидентами. Тому 1210 наших громадян, які працюють за кордоном, ніяк не стосуватиметься”, – підкреслив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua