1461
СБУ викрила конвертцентр, через який "відмивали" гроші держпідприємств трьох областей (фото, відео)
— Кримінал
Служба безпеки припинила в Запоріжжі діяльність конвертаційного центру, який вивів понад 55 мільйонів гривень коштів державних і комунальних підприємств Запорізької, Дніпропетровської та Сумської областей.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
Досудове слідство встановило, що “конверт” функціонував з січня 2019 року.
Організатори конверту надавали замовникам “послуги” з переказу коштів через здійснення фіктивних фінансово-господарських операцій.
Конвертцентр також забезпечував штучну мінімізацію податкових платежів до бюджету.
Серед “клієнтів” конверта було понад 60 комерційних структур реального сектору економіки та низка державних і комунальних підприємств із Запорізької, Дніпропетровської та Сумської областей.

Загалом державі завдано збитків на суму понад 20 мільйонів гривень через несплату податків та обов’язкових платежів.
Під час 13 одночасних обшуків в офісі конвертаційного центру та приміщеннях фігурантів справи вилучено 16 печаток підконтрольних підприємств, банківську та бухгалтерську документацію, чорнові записи, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку.
СБУ також повідомляє, що в ході слідчих дій також виявлені три “ботоферми”, оснащені організаторами конвертаційного центру.

За версією слідчих, вони, можливо, використовувалися для масового поширення деструктивних публікацій в соцмережах і месенджерах, а також для розсилки неправдивих повідомлень про “мінування” та інших дій, спрямованих на дестабілізацію громадської обстановки в країні.
У рамках кримінального провадження вирішується питання про притягнення до кримінальної відповідальності організаторів конвертаційного центру та керівництва підприємств-клієнтів для відшкодування завданих державі збитків.
За матеріалами: Економічна Правда
Поділитися новиною
Також за темою
США конфіскували у криптошахраїв біткоїни на $15 млрд
Переплати за дорожню сіль: прокуратура Києва виявила 2 млн гривень
В Україні на 36% поменшало справ про рейдерство: на що найчастіше скаржаться (інфографіка)
Працівниця банку привласнила півмільйона гривень з рахунків померлих клієнтів
Хакери з Північної Кореї вкрали понад $2 млрд у криптовалюті
У Києві підприємець за $4,5 тисячі фіктивно працевлаштовував іноземців