Мікрофінансові організації підписали Кодекс професійної етики — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мікрофінансові організації підписали Кодекс професійної етики

Особисті фінанси
33
Мікрофінансові організації – учасники ринку мікрокредитування – нещодавно підписали Кодекс професійної етики щодо врегулювання простроченої заборгованості. Про це повідомляє інформагенція «Укрінформ».
Підписання відбулося в Укрінформі під час круглого столу: «Чи зупинять зміни законодавства розвиток мікрокредитування в Україні?».
«Доброчесні гравці мікрофінансового ринку готові взяти на себе додаткову відповідальність перед клієнтами, не чекаючи законодавчого унормування вимог діяльності», – заявила голова правління Всеукраїнської асоціації фінансових компаній (ВАФК) Анна Замазєєва перед підписанням документа.
За її словами, необхідність створення Кодексу зумовлена низкою ускладнень, з якими стикаються як компанії, що видають позики, так і позичальники під час врегулювання спорів щодо стягнення простроченої заборгованості.
«Кодекс покликаний відновити довіру споживача до ринку мікрофінансових послуг. Дбаючи про безпеку та спокій споживача, ми беремо на себе обов’язок у будь-якому випадку ставитися до нього з усією повагою та вирішувати спори виключно у традиціях ділової етики. Документ спрямований на те, щоб підтримувати на ринку високі стандарти ринкової поведінки, які дозволять мікрофінансовим компаніям коректно працювати з тими споживачами, які не повертають кредити, допомагаючи їм виходити зі складних ситуацій і обставин», – зазначила Замазєєва.
Загалом Кодекс підписали 24 члени Всеукраїнської асоціації фінансових компаній. Згідно з Кодексом, у структурі ВАФК буде створена комісія, що відстежуватиме виконання учасниками ринку його норм.
Один із підписантів Кодексу, Генеральний директор компанії DINERO Ілля Веселий, зазначив: «Таким чином, ми виступаємо за адаптацію європейської моделі фінансових установ в Україні, за втілення найбільш оптимальних методів ринкового регулювання, за конкурентний ринок, де нежиттєздатні через свою дорожнечу компанії і продукти не матимуть шансів на виживання, а також за баланс інтересів кредиторів та споживачів».
За його словами, компанія активно працює над втіленням проектів фінансової інклюзії та фінансової грамотності задля зменшення наявної соціальної напруги навколо послуг онлайн-кредитування. «Ми будемо робити все, аби навчати своїх клієнтів цивілізованому користуванню фінансовими послугами, щоб потім мати можливість працювати з якісним споживачем фінпослуг», – сказав Веселий.
За даними Нацкомфінпослуг, ринок мікрокредитування в Україні динамічно зростає кілька років поспіль. У ІІІ кварталі 2019 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року приріст обсягів кредитування становив 57%.
На сьогодні обсяги виданих мікрокредитів в Україні сягають майже 40 млрд грн, а кількість онлайн-угод становить уже 10 млн
За матеріалами: Dinero.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас