Анонсована Гончаруком іпотека дозволить багатьом українцям обзавестися житлом, - експерт


Анонсована Гончаруком іпотека дозволить багатьом українцям обзавестися житлом, - експерт

Анонсована урядом прем’єр-міністра Олексія Гончарука доступна іпотека дасть багатьом українцям можливість придбати своє житло – вже зараз, а не через 30 років. Про це на сторінці в Facebook заявив політичний експерт Кирило Молчанов.

На думку експерта, зниження процентних ставок на іпотеку стане величезним досягненням для всієї команди президента і Кабінету міністрів Гончарука зокрема.

“Олексія Гончарука і його уряд критикують. Часто слушно, але є і рішення, які люди дуже давно чекали. Наприклад, зниження кредитних ставок на іпотеку. Це те, що людям дійсно потрібно зараз – можливість обзавестися власним житлом. Особливо гостро ця проблема стоїть в столиці, де мало не кожен другий живе в орендованій квартирі. І якщо Кабмін Гончарука запровадить заявлену програму на іпотеку під 10-11%, це реально буде величезним досягненням. Причому для всіх: і для самого Гончарука, і для президента Зеленського, і для людей, які зможуть придбати власні квадратні метри зараз, а не через 30 років”, – написав експерт.

Молчанов додав, що уряд Гончарука “молодий” і допускає помилки, але при цьому впроваджує реформи, яких в Україні раніше не було – їх лише обговорювали. Зокрема, було запущено аудит державних ресурсів. Також, уряд Олексія Гончарука застосував новий підхід до наповнення геокадастру – він спрямований на створення цифрової моделі території України.

На думку експерта, про глобальні зміни в країні говорити ще рано, але є позитивна динаміка. Наприклад, при Кабміні Гончарука відбулося скорочення сектора тіньової економіки – майже в 2 рази.

“Основною проблемою України завжди була тіньова економіка. І сьогодні Кабмін зміг зменшити її обсяги. Сьогодні тінь – це 24% ВВП, притім що при Порошенку вона становила близько 40%. Головними джерелами тіньової економіки були: гральний бізнес, АЗС, обіг деревини, забудовники, надрокористування. Сьогодні ці сфери виводяться з тіні в законні рамки. Звісно, за чотири місяці Олексій Гончарук великий розворот України зробити не міг. Але в звіті видно, що динаміка йде краще, ніж при старій владі”, – підсумував експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua