Міжбанк: обсяг розміщень ОВДП буде найістотнішим чинником при курсоутворенні


Міжбанк: обсяг розміщень ОВДП буде найістотнішим чинником при курсоутворенні

Вівторок обіцяє бути найцікавішим днем на валютному ринку цього тижня. Основні “мотиватори” для формування курсового тренду в порівнянні з понеділком не змінилися, але ступінь їх впливу перерозподілився:

1). Аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Причому за вчора відбулися істотні для учасників ринку зміни в його проведенні.

Раніше за всіма видами пропонованих ОВДП не був оголошений обсяг розміщення, що свідчило про те, що Мінфін готовий “торгуватися” з інвесторами щодо прибутковості цих паперів.

Вчора чиновники переграли умови розміщення. Тепер пропонуються облігації на 70 і 511 днів на суми по 500 млн гривень, на 679 днів на 1 млрд гривень. І лише на семирічні папери (на 2646 днів) залишилася пропозиція без обмеження за сумою.

Це докорінно змінює розклад для потенційних інвесторів, і саме інтрига щодо сьогоднішнього аукціону і обсягів розміщення на ньому облігацій і прибутковості за ними – найсуттєвіший фактор при курсоутворенні у вівторок на міжбанку. Якщо інвестори і Мінфін України «зійдуться» щодо прибутковості облігацій — пропозиція валюти 25 і 26 лютого збільшиться і це спрацює на користь зміцнення гривні. Якщо не домовляться – тиск на гривню посилиться, оскільки держава повинна розрахуватися з експортерами за відшкодуваннями ПДВ;

2). Отримання компаніями-експотерами основних обсягів відшкодувань ПДВ. Одержувачі такого відшкодування не будуть поспішати з продажем валютної виручки, поки у них буде гривня від держави, що знизить обсяги пропозиції на торгах. За фактом – це спрацює проти нацвалюти;

3). Цінові та валютні ралі на міжнародних ринках у зв’язку з коронавірусом. Як ми попереджали ще у вчорашньому ранковому прогнозі – міжнародні фінансові та сировинні ринки в лихоманці. Паніка в ЄС і в світі серйозна. І багато інвесторів йдуть в цій ситуації в долар і золото, що призводить до “американських гірок” за ціною золота (на ранок в момент написання статті тройська унція коштує 1650 доларів), а по євро за вчора коливання були від 1,081 до 1,086 долара за євро.

Сьогодні на момент написання статті співвідношення євро до долара перебувало на позначці 1,08630. Обвалився через падіння цін на нафту і рубль нижче ніж 65 рублів за долар. Отже світові ринки істотно лихоманить, і це опосередковано позначається на курсі гривні щодо цих валют.

Готівковий ринок залишається зараз заручником поведінки міжбанку і своєї гри не веде, тільки коригуючи цінники обмінників залежно від ситуації на торгах.

А ліквідність у банках майже не змінилася. На коррахунках фінустанов на ранок 25 лютого перебувало 67,034 млрд гривень, чого достатньо для виконання всіх вимог Нацбанку щодо резервування на коррахунках банків у НБУ.

За нашими прогнозами, 25 лютого обсяги операцій на торгах складуть до $250 млн при укладенні до 630 угод. Спекулянти знову працюватимуть у форматі “у дві сторони”, але знову постараються похитати курс протягом дня, підлаштовуючись під дії великих учасників ринку.

Нацбанк при надлишку пропозиції валюти (якщо успішно пройде аукціон з розміщення ОВДП) – постарається по максимуму скупити долар в резерви. За фактом в цьому випадку, його цінники будуть диктувати міжбанку курс по дню.

За нашими прогнозами, 25 лютого коридор за безготівковим доларом на торгах буде в межах 24,40-24,60 гривень.

Курс долара на міжбанку – графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США – 24,49 / 24,52
Євро – 26,57 / 26,59
Російський рубль-0,3737 / 0,3743

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua