Акциз на автомобілі: як читачі Finance.ua пропонують розвивати український автопром


Акциз на автомобілі: як читачі Finance.ua пропонують розвивати український автопром

Нещодавно ми писали про плани внести на розгляд до Верховної Ради законопроєкт про скасування акцизів на нові та вживані автомобілі. Такою ідеєю поділився нардеп від партії “Слуга народу” Мар’ян Заблоцький.

Ідея полягає у тому, щоб скасувати акциз і лише залишити 20% імпортного ПДВ і 10% імпортного мита для нових і вживаних авто.

Чиновник аргументує свій погляд тим, що в інших країнах, де немає акцизів, випускають понад 1 млн авто, а в Україні “ніякої автомобілебудівної галузі вже давно не існує”. До прикладу Заблоцький наводить Словаччину і Чехію, де випускається понад 1 млн авто і при цьому немає жодних обмежень на купівлю вживаних автомобілів.

Запропоновані у законопроєкті зміни мають дати поштовх розвитку української автомобілебудівній галузі. А змінивши систему оподаткування, на думку депутата, ціни на авто в Україні прирівняються до європейських, що зі свого боку допоможе власникам автомобілів на єврономерах перейти на українські.

Користувачі сайту одразу розпочали обговорення теми, враховуючи й акцизи, і вік нинішнього українського автопарку, і екологічну його складову.

Зокрема, Rainbow вважає ідею нардепа доречною і доповнив її власною пропозицією заборонити ввозити на митну територію України автомобілі певного віку:

Користувач komp зауважив, що при таких діях влади Україна стане суцільним паркувальним місцем для авто на єврономерах. Натомість він запропонував своє бачення вирішення проблеми, враховуючи навіть екологічність транспортного засобу:

Ця ж проблема турбує і форумчанина valera2011, який пропонує по-своєму боротися із старими автомобілями та фальшивими документами про їхній техогляд:

sozdavalkaprilogen зосередився на вітчизняному автопарку “у віці”. На його думку, аби обновити автомобілі в Україні, насамперед, треба підвищити рівень життя громадян:

Не обійшлося і без коментарів про стан українських доріг. Зокрема, vp407266 наголосив на потребі у ремонті автомобільного шляху в Ужгороді:

А форумчанин sena_2008atp зіронізував, що відміна акцизу, який становить приблизно 1% від вартості автомобіля, не зробить погоди:

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua