Наїзники сигвеїв і електросамокатів будуть прирівняні до учасників дорожнього руху


Наїзники сигвеїв і електросамокатів будуть прирівняні до учасників дорожнього руху

Народні депутати хочуть прирівняти користувачів персональних електромоторних транспортних засобів на дорозі до погоничів тварин, візників і велосипедистів.

Про це сказано в законопроекті №3023 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки окремих категорій учасників дорожнього руху (користувачів персонального легкого електротранспорту, велосипедистів і пішоходів)”.

Що передбачається. Ввести в законодавче поле, яке регулює дорожній рух, поняття “користувачі персонального легкого електротранспорту” – електроскутерів, гіробордів, моноциклів і cигвеїв.

Покарання за порушення ПДР:

  • Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами, користувачами персонального легкого електротранспорту та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин тягне за собою попередження або накладення штрафу до 5 неоподатковуваних мінімумів.

До учасників дорожнього руху належать водії та пасажири транспортних засобів, пішоходи, велосипедисти, погоничі тварин і користувачі персонального легкого електротранспорту.

Якщо користувачі персонального легкого електротранспорту ведуть свої транспортні засоби, а не їдуть на них, то прирівнюються до пішоходів, як зараз мотоциклісти, коли котять мотоцикли.

Правовий статус, основні права і обов’язки користувачів персонального легкого електротранспорту.

Користувачами персонального легкого електротранспорту вважаються особи, які пересуваються з використанням одно-, дво- або триколісного механічного транспортного засобу, що приводиться в рух за допомогою електродвигуна (електричні скутери, cигвеї, гіроборди, гіроскутери тощо), крім інвалідних колясок і велосипедів, обладнаних електродвигунами.

Найцікавіші і найважливіші новини, а також поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця – завжди в нашому телеграм-каналі Finance_ukr 🤫 Переходьте, підписуйтесь – з нами цікаво і корисно!

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua