Литва остаточно програла суд з "Газпромом" на 1,4 мільярда євро


Литва остаточно програла суд з "Газпромом" на 1,4 мільярда євро

Литва остаточно програла майже восьмирічну суперечку з російським концерном “Газпром” про компенсацію в розмірі приблизно 1,4 млрд євро за занадто дорогі поставки російського газу в період 2004-2012 років.

Верховний суд Швеції в грудні 2019 року відхилив прохання Литви переглянути несприятливе для неї рішення Апеляційного суду Швеції – останній не змінив ухвалене в 2016 році рішення Стокгольмського арбітражу.

“Верховний суд Швеції наприкінці грудня ухвалив рішення не переглядати ухвалене апеляційним судом у липні минулого року рішення не анулювати рішення Стокгольмського арбітражу у справі Литви проти “Газпрому”. Суд не навів мотиви свого рішення”, – сказали в Міністерстві енергетики Литви.

Розгляд суперечки в Стокгольмському арбітражі і шведських судах в цілому коштував Литві майже 10,5 млн євро.

Стокгольмський арбітраж в червні 2016 року оголосив, що не бачить провини російської компанії, проте визнав, що, поставляючи газ Литві і здійснюючи управління акціями компанії Lietuvos dujos, “Газпром” спровокував конфлікт інтересів. Через рішення арбітражу Литві не вдалося повернути собі переплату за газ у розмірі приблизно 1,4 млрд євро за поставлений Литві “Газпромом” газ в період 2004-2012 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua