Експерт пояснила, чому держпрограма кредитування "5-7-9" має проблеми з реалізацією


Експерт пояснила, чому держпрограма кредитування "5-7-9" має проблеми з реалізацією

Державна програма компенсації «Доступні кредити 5-7-9» має проблеми з реалізацією через відсутність роз’яснень щодо механізмів її реалізації та застарілість нормативної бази.

Про це заявила представник ТзОВ “Укрмілкінвест” Людмила Іващук.

“Є проблема щодо доступності державних ресурсів для малого та середнього фермера як з кредитуванням, так і з отриманням дотацій. На жаль, навіть анонсована програма “5-7-9”, – банки, які беруть участь у цій програмі, заявки приймають від новостворених сімейних сільгосподарств, але кажуть, роз’яснень щодо практичної реалізації цієї ініціативи поки немає”, – зазначила експерт.

За словами Іващук, існуюча нормативна база не дає змінитися ситуації, коли кредити були доступні великим агрокомпаніям і не доступні малим та середнім фермерам.

“Доступність до кредитів завжди мали великі агрокомпанії, але не мали такої можливості малі та середні сімейні фермери. Нормативна база, яка є, вона не дає можливості доступу фермерів до дотацій. Тому зараз задача, всі ті обмеження, які існували, зняти”, – зазначила експерт.

Вона зауважила, що анонсовані програми мають ситуацію вирівняти. Але, щоб отримати кошти за цими програмами, потрібно дуже швидко усі неточності з’ясувати. Адже проблема поки що залишається, і доступність кредитів нульова.

Довідка Finance.ua:

  • 21 січня Президент Володимир Зеленський підписав закон № 2589, який передбачає виділення 2 млрд гривень для урядової програми доступних кредитів для малого та середнього бізнесу.

До речі, портал Finance.ua проаналізував кредитні пропозиції більшості українських банків. Найкращі ми відібрали в спеціальному сервісі.

Порівняти і підібрати кредит можна тут

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua