Що буде зі ставками по депозитах у 2020 році


Заступник Голови Правління АТ «МЕГАБАНК» Андрій Онопко у коментарі finance.liga.net дав прогноз щодо майбутніх відсотків по вкладах.

У четвертому кварталі 2019 року процентні ставки по банківських депозитах продовжували падати. Гривневі вклади подешевшали найсуттєвіше: зниження середньої ставки досягає цілого процентного пункту. Відсотки по валютних внесках втратили до 0,64 п. п.

Протягом минулого кварталу 17 банків з 27, пропозиції яких вивчила LIGA.net, знижували відсоткові ставки по депозитах. Зниження обумовлював сам ринок, констатують банкіри. Основну конкуренцію банки ведуть навколо гривневого ресурсу.

«Валюта менш цікава банкам у порівнянні з гривнею, тому попит на неї з урахуванням поступового зниження облікової ставки і курсових коливань на валютному ринку носить непостійний характер, – пояснює заступник Голови Правління АТ «МЕГАБАНК» Андрій Онопко. – Депозити в євро так і не стали повноправним гравцем на ринку, популярність цієї валюти набагато нижче доларів».

Лідерами падіння прибутковості в четвертому кварталі 2020-го стали гривневі заощадження на періоди понад рік, а також депозити на термін від 3 місяців до півроку (на 0,98 процентних пункту до 13,03% і до 13,20% річних відповідно). Помітно скинули – на періоди від місяця до 3 (на 0,88 п. п. до 10,92% річних).

Серед доларових вкладів максимально скинули в ціні пропозиції на термін 3-6 місяців (на 0,45 п. п. до 1,78% річних). Вклади терміном від 6 місяців до року подешевшали на 0,44 п. п. до 2,34% річних.

Вклади в євро максимально впали в ціні для термінів понад рік (на 0,64 п. п. до 1,59% річних). Менш помітно просіли заощадження для періодів від 3 місяців до півроку (на 0,48 п. п. до 1,14% річних).

Безстрокові заощадження подешевшали на 0,18 п. п. до 0,36% річних. Вклади терміном від 1 до 3 місяців скинули в ставках 0,15 п. п. і пропонують 0,94% річних. Мінімально знизилася середня ставка для періодів до 1 місяця (на 0,02 п. п. до 0,70% річних).

Банкіри сходяться у думці, що депозитний портфель залишиться на своєму рівні: істотного зростання найближчим часом не буде.

«Динаміка залучення як гривневих, так і валютних депозитів в новому році швидше за все не зміниться. Усі вже зрозуміли, що зберігати гроші вдома небезпечно, а в банківському сейфі вони не приносять дохід. Депозит є оптимальним варіантом збереження і примноження заощаджень», – вважають в АТ «МЕГАБАНК».

Подальше зниження депозитних ставок залежить від динаміки облікової ставки НБУ.

А Нацбанк анонсував подальше зниження облікової ставки до 8% вже до кінця 2020 року.

Повну версію матеріалу читайте за посиланням.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Мегабанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua