"Може демотивувати бізнес": експерти оцінили ідею запровадження накопичувальних пенсій — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Може демотивувати бізнес": експерти оцінили ідею запровадження накопичувальних пенсій

Казна та Політика
4208
Експерти в цілому підтримують ідею запровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення, оскільки це є світовим досвідом, і до того ж успішним, проте у них також є велика кількість питань і зауважень до запропонованого законопроєкту. Ними вони поділилися в коментарях “Апострофу”.
Зокрема, викликає занепокоєння, що у випадку з внесками в накопичувальну систему йдеться про додаткові платежі. “Це ляже додатковим тягарем на працівника і роботодавця”, – зазначив у розмові з виданням економічний експерт, засновник і президент інвестиційної групи «Універ» Тарас Козак.
З ним згоден консультант Київського центру підтримки та розвитку бізнесу Олександра Томашевська, яка впевнена, що без додаткового податку не обійтися. Очевидно, що така ситуація не обрадує бізнес, адже не секрет, що далеко не всі роботодавці платять ЄСВ за своїх працівників, а багато з тих, хто це робить, платять його з “мінімалки”, оскільки доплачують співробітникам “в конверті”, а з цих грошей внески зі зрозумілих причин не здійснюються. Таким чином, запровадження нових платежів стане лише додатковим демотиватором для бізнесу в плані “детінізації” зарплат.
“Щоб не було демотивації, на мою думку, потрібно продовжувати знижувати ЄСВ, – каже Тарас Козак. – Якщо роботодавець платить працівникові на його особистий рахунок, на такий же обсяг роботодавець повинен менше платити ЄСВ (в солідарну систему, – “Апостроф”)”. Крім того, додає він, роботодавці просто не захочуть наймати тих, хто має намір платити в накопичувальну систему більш ніж 1%, адже їм тоді доведеться збільшувати свої витрати. Експерт вважає також доцільним скасувати військовий збір, який становить 1,5%, оскільки реально він не йде в армію, тобто не виконує свою функцію.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас