Ще одна балканська країна може запровадити євро до 2023 року


Ще одна балканська країна може запровадити євро до 2023 року

Плани Болгарії про те, щоб увійти в залу очікування Єврозони навесні цього року і прийняти її як офіційну валюту в 2023 році, “повністю передбачувані”.

Про це заявила голова Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, повідомляє Reuters.

Балканська країна, яка є членом Європейського Союзу з 2007 року, сподівається приєднатися до попередника членства в єврозоні, механізму обмінного курсу ERM-2, до кінця квітня і запровадити євро в 2023 році.

Георгієва сказала, що президент Європейського центрального банку Крістін Лагард “дуже позитивно” сприймає прагнення Болгарії до вступу в єврозону і сказала їй на Світовому економічному форумі в Давосі, що “здається, що в моєму залі, де відбудуться зустрічі єврозони, скоро будуть говорити болгарською”.

Георгієва сказала, що вступ до єврозони буде вигідним для країни і забезпечить більшу грошову безпеку та захистить її від глобальної невизначеності. Болгарія, валюта якої вже прив’язана до євро, відповідає номінальним критеріям для прийняття єдиної валюти зі здоровими державними фінансами і низьким рівнем боргу, але також є однією з найбідніших і найкорумпованіших країн-членів ЄС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua