Міносвіти змінило систему фінансування університетів (інфографіка)


Міносвіти змінило систему фінансування університетів (інфографіка)

Міністерство освіти і науки України затвердило показники, за якими буде визначатися фінансування закладів вищої освіти.

Про це заявив заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний під час брифінгу, який стосується фінансування вищих навчальних закладів у 2020 році.

«Ми починаємо шлях відходу державного фінансування від кількості студентів, які навчаються на бюджеті. Уже цього року цей показник буде, імовірно, впливати десь на 70-80%, і планомірно ми спустимо його вплив нижче ніж 50%», – сказав він.

Зокрема, за словами Стадного, одним з показників є регіональний коефіцієнт.

«Тривалий час університети в регіонах відчували недофінансування, адже ні для кого не секрет, що випускники обирають великі міста… Тепер система фінансування допомагає регіональним університетам, запроваджуючи так званий регіональний коефіцієнт», – пояснив заступник міністра.

«Ще одним у напрямку фінансування буде показник масштабу», – сказав Стадний.

За його словами, це економічний стимул для університетів до об’єднання.

«Якщо університети об’єднуються, то вони отримують більше. Наступним показником є ​​кількість студентів. Але значимість цього показника зменшується, а через три роки складе менше ніж 50%», – зазначив заступник міністра.

Також, за його словами, є показник обсягу коштів, які університет залучив від бізнесу або міжнародних партнерів для фінансування досліджень.

«Отже, якщо хтось грошима довірився університету, це показник високої репутації. Держава повинна враховувати цей показник, а також винагороджувати таких. Крім цього, ми застосовуємо міжнародні рейтинги. Якщо український університет потрапляє в міжнародний рейтинг, він отримує підвищений коефіцієнт, отже і підвищене державне фінансування. І ще один показник, який ми запустимо з 2021 року – це працевлаштування випускників конкретних університетів. Якщо випускники університету будуть працевлаштовуватися на посадах, що вимагають кваліфікації вищої освіти, університети будуть отримувати більше фінансування. Якщо таких випускників менше, тим менше фінансування», – розповів Стадний.

“Ми зробили важливий крок до відкритості та прозорості фінансів. Вперше Міністерство освіти і науки опублікувало дані про розподіл державних коштів між закладами вищої освіти та чіткими критеріями цього розподілу. Кожен університет отримав фінансування залежно від результатів своєї роботи і стимул розвиватися динамічніше”, – зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Міносвіти
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua