ДТЕК: кожна десята аварія електромереж Києва на совісті будівельників та комунальників


ДТЕК: кожна десята аварія електромереж Києва на совісті будівельників та комунальників

ДТЕК Київські електромережі закликає будівельників та комунальників, перед початком земляних робіт, обов’язково звертатися до оператора системи розподілу. Це необхідно для уникнення аварійних ситуацій на мережах і передбачено чинним законодавством (зокрема Державними будівельними нормами). Нехтування цими вимогами лише минулого року стало причиною 144 пошкоджень підземних електричних ліній міста Києва.

Читайте також: З січня висотні будівлі в Україні будують за новими нормами

«Ми проаналізували причини аварій на кабельних лініях, що сталися у 2019 році. З’ясували, що кожна десята спричинена діяльністю організацій (комунальних, будівельних тощо), які виконували роботи в зоні проходження електромережі. Якби вони заздалегідь до нас звернулися за дозволом та консультацією, то цього можна було б уникнути», – зазначив Денис Бондар, операційний директор ДТЕК Київські електромережі.

Часто, проводячи земляні роботи, їх виконавці до енергетиків взагалі не звертаються, а про наявність силового кабелю дізнаються вже коли його пошкодили. Такі дії наражають на небезпеку будівельників, підривають стабільність електропостачання домівок киян та надійність роботи всієї енергосистеми міста. Завдають матеріальні збитки винним у пошкодженнях, киянам та ДТЕК Київські електромережі.

«Звертаюсь до всіх із проханням перед початком земляних робіт обов’язково звертатися до оператора системи розподілу, яким у Києві є ДТЕК Київські електромережі. Через дії «горе-копачів» у 2019 році трапилось 110 обривів кабелю 10 кВ та 34 пошкодження мережі 0,4кВ. Цього б не сталося, якби все було зроблено за правилами», – підсумував Денис Бондар.

Нагадаємо, протягом 2019 року столичні енергетики капітально відремонтували 110 кілометрів повітряних електричних ліній, 688 трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів. Окрему увагу приділили мережам, що безпосередньо живлять електрикою будинки киян. Завдяки цьому столичні багатоповерхівки отримали 114 абсолютно нових та надійних ліній 0,4 кВ загальною довжиною понад 17 км. Загалом в ремонтну кампанію 2019 року ДТЕК Київські електромережі вклав майже 110 мільйонів гривень.

Довідка Finance.ua:

 • ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.
 • ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
 • Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
 • У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
 • 100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua