У Мінекономіки пояснили обвал промисловості — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Мінекономіки пояснили обвал промисловості

Казна та Політика
1368
Падіння обсягів промисловості України в 2019 році було обумовлено декількома факторами.
Про це написав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Сергій Ніколайчук на своїй сторінці у FACEBOOK.
Як нагадав чиновник, після поступового відновлення протягом трьох попередніх років, за підсумками 2019 року обсяги випуску промисловості скоротилися на 1,8%. У грудні падіння прискорилося до 7,7%, (з -7,5% у листопаді).
Ніколайчук вважає, що є низка факторів, які зумовили такі результати роботи промисловості за рік і поглиблення падіння в IV кварталі.
По-перше, переважання сировинної продукції історично робить вітчизняну промисловість вкрай чутливою до змін на зовнішніх ринках. Цьогоріч посилення торговельних воєн у світі мало наслідком падіння промислового виробництва на багатьох ринках, в тому числі і в Європі (в середньому, річні темпи падіння обсягів промисловості в країнах ЄС за перші 11 місяців 2019 року склали 0,8%). Крім того, істотно впали ціни на чорні метали – в середньому на 10-15% в порівнянні з 2018 роком. В результаті металургійне виробництво скоротилося на 3,1% за рік (на 10% в грудні), що зробило найбільший внесок в загальне падіння промисловості.
По-друге, така негативна зовнішня кон’юнктура була посилена протекціоністськими заходами з боку США, за якими слідували кількісні обмеження ЄС і Єгипту, новими торговими обмеженнями з боку Російської Федерації, впровадженими в кінці 2018 року. Останній фактор найбільше вдарив по машинобудуванню, випуск якого зменшився за рік на 5,6%.
По-третє, ускладнилися проблеми з логістикою. Минулого року істотно зросло навантаження на чорноморські порти, що було пов’язано зі збільшенням перевалки зерна, вугілля і металів, які переорієнтувалися з європейського напрямку і азовських портів. В результаті виникали постійні “вузькі місця” як в самих портах, так і на під’їзді до них залізничним і автомобільним транспортом.
По-четверте, теплі погодні умови були вагомим фактором скорочення попиту на енергоресурси (поряд з падінням виробництва в галузях – основних споживачах енергії) і відповідного падіння в постачаннях електроенергії, газу та пари – на 4,1% (і на 15,7% в грудні).
По-п’яте, менший урожай цукрових буряків, фруктів і овочів мав неабиякий вплив на харчову промисловість, зростання обсягів випуску якої сповільнилося до 0,2%.
“Звичайно, негативний вплив цих факторів істотно посилювався зниженням цінової конкурентоспроможності вітчизняних підприємств через зміцнення обмінного курсу і високі темпи підвищення заробітних плат внаслідок високої конкуренції між роботодавцями на ринку праці”, – додав він.
У Мінекономіки пояснили обвал промисловості
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас