Юрій Голик розповів, як в регіонах використовували кошти Дорожнього фонду


Юрій Голик розповів, як в регіонах використовували кошти Дорожнього фонду

У 2019 році обласні адміністрації не використали 1,476 млрд гривень з Дорожнього фонду, або 10% від його річного обсягу.

Про це на своїй сторінці в FACEBOOK написав радник прем’єр-міністра Юрій Голик.

“Нагадаю, що 35% дорожнього фонду йдуть саме ОДА на ремонт і утримання доріг, що перебувають у них на балансі – це дороги обласні та сільські – і до 20% може бути ними використано на ремонт доріг всередині населених пунктів. У 2019-му році ця сума була 14,6 млрд грн. У 2020-му році ця сума буде 22 млрд грн”, – повідомив він.

Згідно з опублікованими даними, найкращі області за показником “максимальне використання дорожнього фонду без уточнення того, як саме він був використаний” – Сумська, Хмельницька та Харківська.

Найгірші області за цим же показником: Чернівецька – не використано 39% або 90 млн грн дорожнього фонду, Кіровоградська – не використано 34,55% або 164 млн грн дорожнього фонду, і Житомирська – не використано 24,4% або 189 млн грн дорожнього фонду.

Лідери з використання капітального ремонту у 2019-му році: м. Київ – 100%, Дніпропетровська ОДА – 84%, а також Івано-Франківська ОДА – 83,6%. Лідери з використання різних видів поточних ремонтів: Сумська ОДА – 100%, Тернопільська ОДА – 100%, та Вінницька ОДА – 99,75%.

“Ідеальний варіант для будь-якої ОДА з точки зору здорового глузду – це співвідношення ремонт/утримання доріг 80%/20%. І в рамках ремонту доріг немає ямкового. При цьому за підсумками року використано 100% дорожнього фонду. У 2019-му році таким критеріям відповідали місто Київ (100% капітальний ремонт, 95% дорожнього фонду використано), Дніпропетровська ОДА (84% капітальний ремонт, 92% дорожнього фонду використано), Івано-Франківська ОДА (83% капітальний ремонт, 94% дорожнього фонду використано)”, – повідомив Голик.

Радник прем’єра також відзначив показники статистики, які свідчать про швидкість витрати грошей дорожнього фонду обласними адміністраціями в грудні.

Радник прем’єр-міністра зазначив, що в Кабінеті Міністрів і “Укравтодорі” є розуміння, як допомогти ОДА працювати з дорожнім Фондом так, щоб всі роботи відбувалися якісно і вчасно, і цей процес вже розпочато.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua