Штрафи і до 7 років в'язниці: представили закон про дезінформацію


Штрафи і до 7 років в'язниці: представили закон про дезінформацію

Міністерство культури, молоді та спорту України представило законопроект про дезінформацію, спрямований на фактичний контроль ЗМІ на період російської агресії.

Поширення дезінформації за умови добровільного спростування, починаючи з третього порушення протягом одного року, карається штрафом в розмірі 1000 мінімальних зарплат (4,7 млн ​​гривень) за кожен випадок порушення. При цьому відмова від добровільного спростування спричинить штраф у 2000 мінімальних зарплат (9,4 млн гривень) за кожен випадок.

Крім того, видалення такого матеріалу або зміна його адреси спричинить штраф у розмірі 5 мінімальних зарплат (23,6 тис. гривень).

Систематична масова дезінформація про факти, які становлять загрозу національній безпеці і територіальній цілісності, будуть каратися штрафом від 5000 до 10 000 неоподатковуваних мінімумів або виправними роботами до 2 років.

Поширення дезінформації з використанням ботів або спеціально організованих фейкових акаунтів – карається позбавленням волі на термін від 2 до 5 років. Фінансування масової дезінформації також каратиметься на термін від 2 до 5 років.

Максимальне покарання у вигляді тюремного ув’язнення на термін від 5 до 7 років передбачено за повторну масову дезінформацію організованою групою, яка призвела до тяжких наслідків або завдала матеріальної шкоди у великому розмірі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua