НБУ спростовує інформацію про причетність його співробітників до здійснення "схемних" операцій клієнтів Сбербанку


НБУ спростовує інформацію про причетність його співробітників до здійснення "схемних" операцій клієнтів Сбербанку

Інформація, наведена в ухвалі Печерського районного суду Києва від 9 грудня 2019 року у справі № 757/61295/19-к про причетність посадових осіб Національного банку України (НБУ) до здійснення “схемних” імпортних та експортних операцій клієнтів української “дочки” російського Сбербанку (Київ), не відповідає дійсності і підриває довіру до НБУ.

Нацбанк зазначив, що саме посадові особи центробанку виявили в Сбербанку “схемні” операції і передали інформацію в правоохоронні органи та інші компетентні органи України в жовтні 2018 року, на підставі яких було відкрито кримінальне провадження у відповідній справі.

Разом з тим, Нацбанк також поінформував органи банківського нагляду інших держав про виявлені в процесі здійснення нагляду “схемні” операції у рамках міжнародного співробітництва у сфері фінансового моніторингу, йдеться в повідомленні.

НБУ додав, що при здійсненні нагляду за Сбербанком у сфері фінмоніторингу, він неодноразово виявляв “схемні” операції клієнтів банку і застосовував до фінустанови суворі заходи впливу. Зокрема, в травні 2017 року регулятор наклав на банк штраф у розмірі понад 12 млн грн за здійснення ним ризикової діяльності, а в грудні-2018 – штраф у розмірі понад 94 млн грн за повторне здійснення ризикової діяльності, який зараз оскаржується банком в судовому порядку.

“Національний банк завжди сприяв, і буде сприяти, в межах компетенції, правоохоронним органам у виконанні покладених на них обов’язків щодо запобігання, виявлення та усунення кримінальних злочинів у банківській і фінансово-кредитній сферах. Зокрема, за дев’ять місяців 2019 року Національний банк надав правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 32 банків на загальну суму понад 25,7 млрд грн”, – резюмував регулятор.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua