У Раді назвали розмір концентрації землі в одні руки


У Раді назвали розмір концентрації землі в одні руки

Обмеження для купівлі землі в одні руки в рамках законопроекту про ринок землі встановлено на рівні 10 тисяч гектарів.

Про це заявив голова комітету ВР з питань аграрної політики Микола Сольський.

За його словами, після прийняття у другому читанні закону про ринок землі для фізичних і юридичних осіб діятимуть однакові обмеження на купівлю землі.

“По обмеженню в одні руки встановлено обмеження не більше 10 тисяч гектарів. Встановлено такі процедури для визначення цих 10 тисяч гектарів. Тобто, одна фізична особа не зможе мати у власності більше 10 тисяч гектарів. Одна юридична особа не може мати у власності більше 10 тис. гектарів “, – заявив Сольський.

Він зазначив, що один громадянин України зможе купити тільки 10 тисяч гектарів, навіть якщо у нього додатково є компанія, яка може купувати землю як юридична особа.

“Що відбувається, якщо фізична особа – громадянин України придбав 1 тисячу гектарів і є одночасно засновником юридичної особи, на яку куплено 5 тисяч гектарів. Це означає, що в сукупності воно має вже 6 тисяч гектарів. Юридична особа або фізична особа може докупити тільки 4 тисячі гектарів, щоб разом було 10”, – розповів Сольський.

Голова комітету зазначив, що до 1 січня 2030 року ціна продажу паїв не може становити менше їх нормативної грошової оцінки.

“Також встановлено, що мінімальна ціна, за якою може продаватися земля, не може бути меншою, ніж нормативно-грошова оцінка”, – заявив Сольський.

Так, під час презентації законопроекту до другого читання озвучено, що за даними Держгеокадастру щодо нормативної грошової оцінки сільгоспугідь, середнє значення НГО (нормативно грошової оцінки, – ред.) ріллі в Україні становить 27 499,72 гривні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua