Міжбанк: млявий ринок дозволить спекулянтам "пограти" з курсом


Міжбанк: млявий ринок дозволить спекулянтам "пограти" з курсом

Робоча субота в Україні буде досить нестандартною на міжбанку, як з точки зору активності клієнтів, так і за рахунок поведінки курсу протягом сесії.

З одного боку — особливих обсягів угод очікувати не варто. Західні і російські банки сьогодні не працюють, і тому всі угоди на українському міжбанку будуть проходити на умовах ТОМ (розрахунки в гривні – сьогодні, поставка валюти – понеділком).

Це традиційно не дуже зручна форма розрахунків у клієнтів і банків, тому охочих попрацювати на ТОМі буде небагато, а банки будуть в основному “замикати” свої клієнтські купівлі та продажі валюти всередині себе, не виходячи на торги, що різко знизить статистику операцій за 11 число. За нашими розрахунками – до $90-110 млн при здійсненні до 260-320 угод. Частина компаній просто перенесуть свої валютні операції відразу на понеділок і зосередяться сьогодні на своїх розрахунках у гривні, де банки працюють у звичайному режимі платежів “день в день”.

З іншого боку – саме млявий і малооб’ємний ринок дозволяє спекулянтам активно “пограти” з курсом на дрібних угодах, і фактично значна частина сьогоднішніх операцій деяких банків буде не стільки клієнтською , скільки саме спекулятивною. Ринок суботи буде повністю залежати від поведінки і ситуативних курсових завдань окремих гравців. При млявому міжбанку ми не очікуємо особливо активних дій з боку НБУ щодо виходу на торги з інтервенціями. Хіба що, якщо буде помітна дуже велика перевага пропозиції над попитом – Нацбанк на умовах ТОМ може викупити свої чергові обсяги, але це малоймовірно.

Нерезиденти, які готуються до аукціону з розміщення ОВДП 14 січня – сьогодні будуть непомітні на торгах, бо західні банки не працюють і фізично попрацювати з валютою іноземцям практично не вдасться. Вони активізуються вже з понеділка.

Ми прогнозуємо на 11 січня коридор по долару в межах 23,85-24,05 гривень з періодичними спекулятивними спробами “поганяти” курс протягом дня, але загальний настрій ринку залишиться все більш позитивним для гривні – адже попереду новий аукціон з розміщення ОВДП і потенційний додатковий приплив валюти під нього з боку нерезидентів.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 23,93 / 23,95
євро – 26,56 / 26,58
російський рубль – 0,3907 / 0,3912

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua