Небанківський фінансовий сектор — майбутнє розвитку банкінгу?


Небанківський фінансовий сектор — майбутнє розвитку банкінгу?

Святослав Кононський, заступник директора з операційної діяльності (COO) Dinero.

Всі фінансові установи, що працюють в секторі онлайн кредитування (fintech-компанії) в структурі свого продукту використовують велику кількість банківських сервісів, зокрема: банківські платіжні картки, поточні рахунки юридичних осіб, еквайринг, тощо. Проте, нещодавне опитування українських фінтехкомпаній і банків, яке провели проект USAID «Трансформація фінансового сектору» та компанія EY показало, що лише 46,3% фінансових установ надають щонайменше одну послугу чи продукт банку, а 60,8% респондентів з фінансових установ взагалі часто спостерігають небажання традиційної банківської системи впроваджувати нові технології, що розроблені фінтехкомпаніями. При цьому, 55,3% (B2B) та 56,7% (B2C) послуг та рішень фінтехкомпаній мають пряме відношення до карткових платежів. Наступні — понад 40 % інші види платежів.

Таким чином, фіксується певне видозмінення екосистеми надання фінансових послуг в Україні та можлива поява нового ланцюгу взаємодії – Банківська установа > Небанківська фінансова установа > Клієнт. Даний ланцюг дозволяє кожному з суб’єктів таких відносин здійснювати швидкі темпи розвитку, в результаті яких створюються як нові види послуг, так і існуючі, отримують нове життя. Так, поява онлайн кредитів зробила кредитування реально доступним 24/7 не виходячи з дому — клієнт навіть не здогадується, що для надання цієї послуги працює не тільки небанківська фінансова установа, а ще й міжнародна платіжна система та банк, тощо. При цьому, спираючись на дані опитування, варто звернути увагу, що можливою точкою співпраці між банківськими установами та фінансовими компаніями може стати саме віддалена ідентифікація клієнта, та всі повязані з цим можливі фінансові та супровідні послуги, які вже зараз використовується в процессах небанківських фінансових установ. Але, на даний момент за інформацією опитування українських фінтехкомпаній і банків, між банками та фінтехкомпаніями низький рівень співпраці, що може уже в найближчий час стати новим чинником зростання як для небанківских фінансових компаній, так і для банківських установ.

Такий можливий розвиток вже оцінений належним чином, та проявляється в процессі спліту, що зараз відбувається, а саме, в створенні мегарегулятора в особі Національного Банку України, який з липня 2020 року почне регулювати не тільки банківські установи, а й весь небанківський кредитно-фінансовий ринок України.

З повною версією тексту можна ознайомитись за посиланням https://minfin.com.ua/blogs/svatoslavkon/125743/

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Dinero.ua
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua