Українців атакують інтернет-шахраї: названо найпопулярніші види обману


Українців атакують інтернет-шахраї: названо найпопулярніші види обману

Незважаючи на те, що більш ніж половина сімей в Україні живуть без комп’ютерів, третина населення країни постраждала від дій інтернет-шахраїв. Про це свідчать результати соціологічного дослідження цифрової грамотності українців, які представило Міністерство цифрової трансформації і прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Так, за останній рік жертвами шахрайства в інтернеті стали 34% опитаних, більшість з яких постраждали від отримання шахрайських повідомлень. А майже кожен десятий опитаний говорить про перенаправлення на підроблені веб-сайти із запитом особистої інформації.

“Практично стільки ж констатують шахрайське використання їхньої кредитної або дебетової картки за останні 12 місяців”, – наголошується в результатах дослідження.

При цьому найбільше постраждали жителі непідконтрольних територій (37,1%), люди з порушеннями слуху (46,1%) і молодь 10-17 років (49,5%).

Нагадаємо, український уряд взяв курс на цифровізацію країни – тобто переведення в онлайн-режим документообігу і максимальної кількості держпослуг. В рамках цього процесу 16 грудня стартував період бета-тестування мобільного додатку “Дія”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фінтех і Картки
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua