Мінфін розповів, коли припинить випуск валютних ОВДП


Мінфін розповів, коли припинить випуск валютних ОВДП

Міністерство фінансів України з метою зниження валютних ризиків має намір до 2024 року перейти до випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованих виключно в гривні.

Як повідомила під час брифінгу директор департаменту боргової політики Міністерства фінансів України Поліна Ярова, в період 2014-2016 років, коли девальвація гривні була наймасштабнішою, держборг зріс більш ніж утричі, оскільки понад 60% боргу було номіновано в іноземних валютах.

“Дуже дорогим виявляється борг, який ми беремо в іноземній валюті … Беручи до уваги високі ризики валютного боргу, ми поступово будемо переходити до випуску внутрішніх облігацій тільки в національній валюті, ми плануємо до 2024 року повністю перейти до випуску ОВДП тільки в гривні … Напевно, найближчим часом також будемо здійснювати випуск в євро”, – сказала Ярова.

За її словами, окрім збільшення частки держборгу в нацвалюті, урядова стратегія управління держборгом передбачає рівномірний графік його погашення, залучення довгострокового пільгового фінансування, розвиток міцних взаємин з інвесторами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua