ПриватБанк зміг отримати 585 млн грн за "токсичним" кредитним портфелем на 250 млрд грн


ПриватБанк зміг отримати 585 млн грн за "токсичним" кредитним портфелем на 250 млрд грн

Обслуговування “токсичного” кредитного портфеля ПриватБанку, сформованого до його націоналізації, близьке до нуля, заявила заступник голови правління банку Галина Пахачук.

“Ціна питання – близько 250 млрд грн, за якими сьогодні реально, якщо взяти статистику 2017-2019 років, практично обслуговування зупинилося. 2019 рік зараз завершується: через судову систему, стягнення, відповідні зустрічні зобов’язання – в середньому змогли зібрати 585 млн грн – це практично близько до нуля”, – сказала Пахачук.

За її словами, для цілей фінансової звітності потік від цього портфеля враховується як нульовий.

Заступник голови правління уточнила, що основна сума боргу “токсичного” портфеля – 213 млрд грн, а ще 36 млрд грн – це відсотки.

Пахачук додала, що частка NPL в новому кредитному портфелі, сформованому після націоналізації банку, становить 2,7%, а за кредитами до націоналізації, що не відносяться до “токсичного” портфелю, – 26-28%. Топ-менеджер пояснила, що одна з причин – банк до 2017 року не проводив списання низки таких кредитів, наприклад, клієнтам на неконтрольованій території.

Вона зазначила, що основну частку в “токсичному” портфелі займає так звана “група 36”: кредити 36 компаніям на 126 млрд грн за номіналом і 148 млрд грн з урахуванням накопичених відсотків. За словами Пахачук, угоди з цими позичальниками спочатку так прописувалися, що права банку-кредитора були ущемлені. Крім того, по цій групі відсутня вся необхідна документація, номінальні процентні ставки низькі (близько 10%), а додаткові виплати, за прописаними в додаткових угодах формулами, судовою владою визнані незаконними на загальну суму 18 млрд грн.

Заступник голови правління додала, що підприємства-боржники наполягають, що не мали повноважень на підписання, а реальними підписантами кредитних угод з боку позичальників виступали “працівники банку, які сидять в сусідньому кабінеті”.

Серед інших складових “токсичного” портфеля вона назвала групи “31 ВІП клієнт”; 31 кейс, пов’язаний з топ-менеджементом банку, “лізинг АЗС і нафтобази”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua