1147
ПриватБанк зміг отримати 585 млн грн за "токсичним" кредитним портфелем на 250 млрд грн
— Фондовий ринок
Обслуговування “токсичного” кредитного портфеля ПриватБанку, сформованого до його націоналізації, близьке до нуля, заявила заступник голови правління банку Галина Пахачук.
“Ціна питання – близько 250 млрд грн, за якими сьогодні реально, якщо взяти статистику 2017-2019 років, практично обслуговування зупинилося. 2019 рік зараз завершується: через судову систему, стягнення, відповідні зустрічні зобов’язання – в середньому змогли зібрати 585 млн грн – це практично близько до нуля”, – сказала Пахачук.
За її словами, для цілей фінансової звітності потік від цього портфеля враховується як нульовий.
Заступник голови правління уточнила, що основна сума боргу “токсичного” портфеля – 213 млрд грн, а ще 36 млрд грн – це відсотки.
Пахачук додала, що частка NPL в новому кредитному портфелі, сформованому після націоналізації банку, становить 2,7%, а за кредитами до націоналізації, що не відносяться до “токсичного” портфелю, – 26-28%. Топ-менеджер пояснила, що одна з причин – банк до 2017 року не проводив списання низки таких кредитів, наприклад, клієнтам на неконтрольованій території.
Вона зазначила, що основну частку в “токсичному” портфелі займає так звана “група 36”: кредити 36 компаніям на 126 млрд грн за номіналом і 148 млрд грн з урахуванням накопичених відсотків. За словами Пахачук, угоди з цими позичальниками спочатку так прописувалися, що права банку-кредитора були ущемлені. Крім того, по цій групі відсутня вся необхідна документація, номінальні процентні ставки низькі (близько 10%), а додаткові виплати, за прописаними в додаткових угодах формулами, судовою владою визнані незаконними на загальну суму 18 млрд грн.
Заступник голови правління додала, що підприємства-боржники наполягають, що не мали повноважень на підписання, а реальними підписантами кредитних угод з боку позичальників виступали “працівники банку, які сидять в сусідньому кабінеті”.
Серед інших складових “токсичного” портфеля вона назвала групи “31 ВІП клієнт”; 31 кейс, пов’язаний з топ-менеджементом банку, “лізинг АЗС і нафтобази”.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною