Уряд пропонує обкласти непрацюючі газові та нафтові надра податками


Уряд пропонує обкласти непрацюючі газові та нафтові надра податками

Кабінет Міністрів України планує винести на голосування до парламенту законопроєкт, яким запровадить обов’язкову сплату податків компаніями, які отримали ліцензію на видобуток нафти та газу, але не проводять жодної діяльності з видобутку.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

За його розрахунками, в Україні близько 80 таких «сплячих» родовищ, ліцензії на які видали, але фактичного видобутку там не відбувається.

«Але вони «сплять», бо через корупцію їх колись уже привласнили окремі товарищі, які роками чекають, поки до влади прийдуть «свої», — повідомив Гончарук.

Зокрема, у разі, якщо ліцензію на видобуток газу чи нафти видали 3 та більше років тому, однак власник такої ліцензії не використовує її, то з нього стягуватимуть податок за видобуток. Розмір податку залежатиме від розміру родовища та дати видачі дозволу.

«Такий досвід уже успішно працює в США, Великій Британії, Норвегії, Хорватії та в деяких інших країнах. А от в Україні поки що 30% від усіх виданих спецдозволів на користування нафтогазоносними надрами – «сплячі». Ця історія піде в минуле», — повідомив прем’єр-міністр.

Окрім цього, в уряді розробили низку змін до законів, які мають спростити діяльність інвесторів у сфері видобутку газу та нафти, а 6 грудня в Україні презентують «Інвестиційний атлас надрокористувача», у якому потенційний інвестор зможе знайти готові для використання надра.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua