У НБУ назвали переваги сильної гривні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У НБУ назвали переваги сильної гривні

Валюта
4215
Зміцнення курсу гривні до долара у 2019 році є позитивним процесом, який свідчить про збільшення довіри до національної валюти України.
Про це заявив заступник голови Національного банку Олег Чурій, повідомляє прес-служба НБУ.
Як зазначив Чурій, заклики припинити ревальвацію адміністративним шляхом – це свого роду прояв комплексу меншовартості, небажання бачити гривню повноцінною валютою, яка може не лише послаблюватися, а й зміцнюватися.
За його словами, валюта, яка може лише послаблюватися, не має довіри, не використовується для довгострокових заощаджень і має наслідком доларизацію економіки. Відповідно тоді ніколи не буде й дешевих кредитів у гривні. У світі немає жодного прикладу успішної країни з доларизованою економікою, додав він.
У свою чергу заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб заявив, що курс впливає на різні сектори економіки по-різному: комусь – гарно, комусь – гірше. За його словами, з одного боку, експортери скаржаться на ревальвацію, а з іншого – інвестиційний імпорт обладнання для них та для інших виробників стає дешевшим. Крім того, також легше конкурувати за робочу силу з тією ж Польщею.
Він також додав: якщо глибше проаналізувати ситуацію, то в експортерів, особливо у тих, що працюють на товарних ринках, більша частина собівартості їх продукції також прив’язана до валюти, в середньому – десь до 50%.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас