В офшорах "засіло" $1,5 мільярда від експорту українського зерна - дослідження


В офшорах "засіло" $1,5 мільярда від експорту українського зерна - дослідження

У 2015-2017 роках з України в офшорні зони ввели 1,5 мільярда доларів доходів від вітчизняного експорту пшениці і кукурудзи.

Про це свідчать результати міжнародного дослідження, яке заслухали депутати Європейського парламенту.

Зазначається, що дослідження проводила група фахівців на чолі з вченим у сфері міжнародного оподаткування та ціноутворення Томмасо Фацціо.

“Наші результати показують, що більша частина українського агроекспорту здійснюється через канали в низькоподаткових юрисдикціях (наприклад, Швейцарія, Нормандські острови Великобританії і Кіпр)”, – йдеться у висновках експертів.

За словами Томмасо Фацціо, існує ризик, що це робиться для уникнення сплати податків в Україні.

“Як все це працює? В основі цього: якщо українська компанія продає товар безпосередньо, скажімо, до Франції, то оподаткування буде вищим. Але якщо це відбуватиметься через країни – офшорні, напівофшорні зони, на кшталт Кіпру, то оподаткування буде нижчим. Таким чином вони знижують ціни, за якими вони продають ці товари в Україні, штучно занижують, для того щоб вони передалися юрисдикції з низьким оподаткуванням”, – пояснив він.

Експерти вважають, що проблема полягає в тому, що податкова звітність експортерів сільгосппродукції України не є загальнодоступною – тому досить складно визначити, скільки податків не сплачено в Україні.

“Наша оцінка зміни потенційного прибутку показує, що для експорту пшениці і кукурудзи, що становить близько 40% агроекспорту України, за період з 2015 по 2017 роки потенційно були переміщені близько 1,5 мільярда доларів”, – підкреслюється в дослідженні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua