Уряд проведе електронний перепис населення вже цього року – Дубілет


Уряд проведе електронний перепис населення вже цього року – Дубілет

Кабінет Міністрів вирішив провести так званий електронний перепис населення за допомогою даних мобільних операторів та соціологічних досліджень. Це дозволить зекономити 2-3 мільярди гривень.

Про це написав міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет на своїй сторінці у FACEBOOK.

“Ми вирішили провести т.зв. електронний перепис. Я мав під сотню зустрічей і дзвінків з різними потенційними користувачами. Я провів інтерв’ю з міністрами, директорами департаментів, представниками регіонів, соціологами. У результаті я умовно розбив усі запити потенційних замовників на два типи”, – повідомив Дубілет.

Тип 1. Десь 90% запитів — це інформація про те, в яких населених пунктах мешкає скільки людей, а також їхні стать та вік.

Тип 2. Спеціалізована інформація про склад сім’ї, житло, етно-національність тощо.

“Важливо, що більшість запитів першого типу були терміновими. Зараз уряд робить генеральний план інфраструктури країни (дороги, опорні школи, лікарні) — і більшість міністерств сказали, що не можуть чекати кінця наступного року”, – розповів він.

Електронний перепис буде проведений за таким алгоритмом:

  • буде збиратись анонімна інформація у мобільних операторів про кількість користувачів та їх розташування;
  • збиратимуться дані з реєстрів про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний Фонд). Адже ці групи мають менше проникнення мобільних;
  • проводитимуться “калібруючі” соціологічні опитування, тобто скільки сім-карт припадає в середньому на одного українця в різних групах;
  • ці дані вставлятимуться в математичну модель.

“У підсумку ми отримуємо досить точну модель того, скільки людей мешкає в яких населених пунктах. Ці дані будуть, можливо, більш точними, ніж від традиційного перепису, оскільки далеко не всі українці відкривають двері тим, хто проводить опитування”, – повідомляє Дубілет.

На його думку, цей метод не дає відповіді на спеціалізовані питання (другий тип).

“Однак я вважаю, що для них, коли вони виникнуть, можна придумати точкові та більш дешеві способи дослідження. Можна проводити соціологічні опитування, роботу з електронними реєстрами або знайти інші незвичайні джерела. Наприклад, для вивчення мовного питання можна подивитися статистику банкоматів ПриватБанку”, – зазначив міністр.

За його словами, в 2020 році бюджет на перепис знизили з 3,4 млрд грн до 1,4 млрд.

Результати дослідження планують оприлюднити вже цього року.

Довідка Finance.ua:

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua