У Світовому Банку назвали успішною банківську реформу в Україні


У Світовому Банку назвали успішною банківську реформу в Україні

Банківська реформа в Україні проходить успішно, а її відкат може знову дестабілізувати банківський сектор.

Про це заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

Читайте також: Світовий банк дав рекомендації щодо прискорення економіки України

“Ми, як і раніше, вважаємо банківську, фінансову реформу успішною. Те, що зробив Національний банк України та органи виконавчої влади за останні п’ять років, дійсно вражає”, – зазначила Кахконен.

Під час проведення очищення українського банківського сектору було закрито майже половину фінустанов. Одночасно був створений сильний банківський нагляд, що відповідає міжнародним стандартам.

“Ці реформи стабілізували банківський і фінансовий сектор. Дуже важливо зберегти цю стабільність і не скасовувати жодні реформи. Скасування ключових реформ може дестабілізувати банківський сектор знову. І нікому це зараз не потрібно”, – підкреслила Кахконен.

Нагадаємо, під час очищення банківської системи України за 2014-2017 роки Національний банк ухвалив рішення про виведення з ринку 96 банків. Зокрема, 33 банки стали неплатоспроможними у 2014 році, ще 33 – у 2015-му, 21 – у 2016-му та 9 – у 2017 році.

За оцінками Фонду гарантування вкладів, банківська криза в Україні обійшлася для держави, великих вкладників і бізнесу в 190-200 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua