У Світовому банку пояснили, як заборона іноземцям купувати землю вплине на економіку


У Світовому банку пояснили, як заборона іноземцям купувати землю вплине на економіку

У Світовому банку вважають, що заборона іноземцям купувати українську землю зменшить конкуренцію. Разом з тим введення перехідного періоду під час відкриття ринку землі відповідає європейській практиці.

Про це повідомив Світовий банк у коментарі “Інтерфакс-Україна”.

“Це повинно вирішувати керівництво України – вирішувати іноземцям купувати сільськогосподарські землі в Україні. В Європі є різна практика: деякі країни дозволяють іноземцям купувати землю сільськогосподарського призначення, а деякі – ні, інші забороняли продаж на кілька років”, – прокоментували у Світовому банку.

Водночас у Світовому банку вважають, що дозвіл іноземцям брати участь у ринку сільгоспземель посилив би конкуренцію, сприяв би впровадженню новітніх технологій і прискорив би економічне зростання.

Також існує думка, що відкриття з самого початку ринку землі для іноземців, які мають доступ до дешевого капіталу, може надати їм перевагу при купівлі землі перед місцевими фермерами.

“Цим можна пояснити, чому кілька нових держав-членів ЄС обрали перехідний період на кілька років перед тим, як відкрити ринок землі для іноземців”, – додали експерти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua