Країни ЄС закликали запровадити загальний податок на авіаквитки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Країни ЄС закликали запровадити загальний податок на авіаквитки

Світ
472
Дев’ять країн ЄС закликали ввести загальний податок на авіацію.
Про це вони заявили в листі до Франса Тіммерманса – заступника голови Єврокомісії, який відповідає за питання екології.
За задумом ініціаторів, серед яких міністри фінансів Німеччини, Франції, Нідерландів і Швеції, це повинно стати платою за забруднення навколишнього середовища і поставити всі країни ЄС в однакові рамки.
Крім цього, як додаткова аргументація вказується, що авіація не так обтяжена податками порівняно з іншими видами транспорту. Галузь звільнена від деяких акцизів, а з міжнародних авіарейсів не стягується ПДВ.

Найкращі кредитні картки для мандрівників

Податок на авіацію в країнах ЄС:
  • Німеччина запровадила податок на авіаквитки ще в 2011 році: з авіапасажирів, які вилітають, стягується збір у розмірі від 7,38 євро до 41,49 євро залежно від дальності рейсу;
  • Швеція з 1 квітня 2018 року запровадила податок на авіаквитки, який становить 60-400 крон (5,6-37,3 євро) залежно від дальності перельоту;
  • Франція планує запровадити податок з 2020 року: з пасажирів економ-класу буде стягуватися збір 1,5 євро при вильоті в країни ЄС і 3 євро при вильоті за межі ЄС, для пасажирів бізнес-класу – 9 євро та 18 євро відповідно.
  • Нідерланди планують запустити податок з 2021 року: для пасажира, який вилітає, він складе 7 євро, для вантажних перевезень авіатранспортом – 3,85 євро з кожної тонни вантажу.
За матеріалами:
Avianews.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас