НБУ переніс термін поповнення банками статутного капіталу на півроку


НБУ переніс термін поповнення банками статутного капіталу на півроку

Національний банк України переніс термін поповнення банками статутного капіталу до 300 мільйонів гривень на півроку – до січня 2021 року.

Як повідомляється на сайті НБУ, регулятор ініціював скорочення мінімального розміру статутного капіталу банку до 200 мільйонів гривень з 500 мільйонів гривень, що діють на сьогодні.

“До прийняття Верховною Радою України відповідного законопроекту Національний банк прийняв рішення перенести з 11 липня 2020 року на 1 січня 2021 року термін приведення банками розміру статутного і регулятивного капіталу до 300 мільйонів гривень”, – йдеться в повідомленні. Також повідомляється, що після прийняття закону регулятор внесе відповідні зміни до своїх нормативно-правових актів.

Народні депутати від фракції “Слуга народу” Олександр Дубінський і Давид Арахамія пропонують Верховній Раді знизити мінімальний розмір статутного капіталу банку до 200 мільйонів гривень з 500 мільйонів гривень, встановлених в даний час. Відповідний законопроект зареєстрований у парламенті 6 листопада (№2385).

За попереднім графіком НБУ, термін поповнення капіталу до 300 мільйонів гривень було встановлено до 11 липня 2020 року, до 400 мільйонів гривень – 11 липня 2022 року, до 500 мільйонів гривень – 11 липня 2024 року. Відповідно до звітності банків на 1 вересня, в Україні немає банків зі статутним капіталом нижче 200 мільйонів гривень, але у 30 фінустанов капітал нижче 300 мільйонів гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua