Аскольд Клюс: втрачений багаж - не втрачена відпустка! Як його повернути і отримати компенсацію


Аскольд Клюс: втрачений багаж - не втрачена відпустка! Як його повернути і отримати компенсацію

Час пакувати валізи! Нарешті відпустка, яку проведете з коханою людиною. Кладете в чемодан кращі сорочки, вона – спокусливі сукні. І ось приземляєтеся десь на узбережжі Італії, але щось не так: хвилин 20 чекаєте, коли з’явиться ВІН – ваш чемодан. Проходить ще хвилин 15, і ви розумієте, що сталося саме це – ви у відпустці без улюблених речей! Ваш чемодан загубили… І вся ваша довіра до авіакомпанії, стюардеси, яка так привітно посміхалася, – розвіялася…

Досить! Немає необхідності псувати собі відпустку, воно того не варте. Чому? Зараз розкажу.

Що робити, якщо ваш чемодан загубили?

1). Заспокойте кохану і себе. Цей пункт один з найважливіших, як тільки виконайте його, всі інші пункти пройдуть швидко і з хорошим настроєм.

2). Зверніться в офіс LOST & FOUND. Як тільки ви зрозуміли, що ваш багаж загублено, знайдіть офіс LOST & FOUND – це зовсім не складо, він є в кожному аеропорту, в залі прильоту.

3). Там ви повинні заповнити деякі документи і описати ваш чемодан (не хвилюйтеся – це нескладно, навіть якщо ваша англійська шкутильгає, у багатьох аеропортах є картинки, де ви просто відзначаєте чемодан, схожий з вашим). Зазвичай ваш багаж знайдуть через один або два дні.

Перейдемо до найприємнішого – компенсації

Згідно з Монреальською конвенцією, відповідальність авіакомпанії в разі втрати або затримки багажу обмежується 1240 EUR на одного пасажира в залежності від обмінного курсу.

Деякі авіакомпанії пропонують встановити суму витрат в перший день, щоб покрити екстрені покупки до моменту доставки загубленого багажу.

Іноді авіакомпаній видають набір предметів першої необхідності: пасту, мило, зубну щітку, білизну. Але ви ж розумієте, що відшкодування за затримку багажу ви отримуєте тільки в разі, якщо пункт прильоту не є місцем постійного проживання.

Про компенсацію за повну втрату багажу

Так-так! Якщо ви чекаєте багаж уже протягом 21 дня, він офіційно вважається втраченим, і в такому випадку авіакомпанія виплачує компенсацію. Так само, як і існує компенсація за скасування авіарейсів, є і компенсація за втрачений багаж.

Ви повинні будете скласти список речей, які були у вашому чемодані на час його втрати. Досить часто авіакомпанії можуть вимагати чеки за ці речі.

У будь-якому випадку, ви маєте право звернутися до суду протягом двох років з дня зникнення багажу.

Але позов до суду із заявою «в моєму чемодані була обручка моєї прабабусі з трьома діамантами! Прошу виплатити мені 50 000 доларів!» буде недоречним, адже авіакомпанії попереджають, що цінні речі варто перевозити в ручній поклажі.

Завдяки цій простій інструкції ваша відпустка буде врятована, і ви можете не боятися втрати багажу. Так, бувають різні пригоди і несподіванки, але така несподіванка може часом навіть принести додаткові кошти.

Аскольд Клюс, засновник компанії MyAviaHelp

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua