Облікову ставку було знижено одноголосно - НБУ


Облікову ставку було знижено одноголосно - НБУ

Всі члени Комітету монетарної політики Національного банку за підсумками засідання 22-23 жовтня висловилися за зниження облікової ставки.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Учасники дискусії зазначили, що зараз є достатньо макроекономічних підстав для більш швидкого пом’якшення монетарної політики, ніж це раніше припускав липневий макропрогноз.

За підсумками вересня, споживча інфляція склала 7,5% в річному вимірі, а базова інфляція – 6,5%, що нижче, ніж прогнозував Нацбанк.

Зазначається, що рішення щодо прискорення зниження облікової ставки базується на ключовому припущенні макроекономічного прогнозу щодо успішної співпраці з МВФ.

Серед ризиків нереалізації макроекономічного прогнозу на кінець 2020 року (інфляція – 5%, економічне зростання – 3,5-4%), може бути відтермінування нової програми співпраці з МВФ і посилення загроз для макрофінансової стабільності, передусім у результаті рішень українських судів.

Як і раніше, члени КМП вважають можливим досягнення облікової ставки рівня 8% на кінець 2021 року за умови стійкого зниження інфляції до мети 5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua