Назвали три головні шляхи економічного зростання України — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Назвали три головні шляхи економічного зростання України

Казна та Політика
1466
У третьому кварталі 2019 року зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України становило 3,5% по відношенню до того ж періоду 2018 року. І у країни є резерви для подальшого підвищення ВВП, хоча гарантувати їхню результативність заздалегідь неможливо.
Про це повідомив радник Президента Олег Устенко, передає Сьогодні.
Перш за все, на його думку, 2020 року – вперше за останній час – стимулювати економіку можна буде монетарними методами. Йдеться про зниження вартості кредитів і, відповідно, збільшення їхньої доступності. А це, в свою чергу, може бути додатковим стимулом для економічного зростання, пояснює Устенко.
Друге джерело зростання планується отримати за рахунок зміни “фіскального простору”. Устенко зазначив, що зараз тіньовий сектор економіки становить 40-50%. Якщо вивести на світло хоча б половину, бюджет отримає 5 млрд доларів, підрахував експерт. Ще один фіскальний резерв для зростання нинішня влада бачить в галузі боротьби з контрабандою, оборот якої оцінюється приблизно в 5 млрд доларів на рік.
Третій шлях стимулювання економіки і третій резерв для зростання влада пов’язує з поліпшенням бізнес-клімату. Зараз інвесторів стримує війна, відсутність належного захисту прав власності (якісної судової системи) і, знову-таки, високий рівень корупції, каже Устенко.
“Якщо ми зможемо дати відповідь на ці виклики, це дасть можливість залучати реально колосальні ресурси, – переконаний Олег Устенко. – За умови, що кожен мільярд дає можливість приросту ВВП 0,1-0,5%, якби ми змогли закачати 10 млрд доларів інвестицій, це означало б мало не до 5 додаткових пунктів до нашого природного рівня зростання”.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас