Пентагон замовив систему передачі сонячної енергії з космосу


Пентагон замовив систему передачі сонячної енергії з космосу

Разом з підрядником Northrop Grumman вчені з лабораторії AFRL, основного науково-дослідного центру військово-повітряних сил США, створять і випробують на орбіті систему бездротової передачі енергії сонця для потреб Пентагону.

Про це повідомляє сайт AFRL.

Інженери AFRL займуться розробкою і демонстрацією ключових елементів технології, а Northrop Grunman візьме на себе виробництво обладнання для випробувань.

Проєкт називається Space Solar Power Incremental Demonstrations and Research – послідовні дослідження та демонстрація можливостей космічної сонячної енергії, або SSPIDR. Суть його в оснащенні космічних апаратів сонячними елементами, які будуть накопичувати енергію і передавати на поверхню планети у вигляді радіочастотного випромінювання, до точки, де військові розгортають нові бази.

Мета проекту SSPIDR – забезпечити військових безперебійним джерелом енергії в районах, віддалених від ліній електропередач. У недавньому звіті на замовлення голови Об’єднаного комітету начальників штабів обриви енергомереж і нестача енергії називалися в числі основних проблем військових операцій найближчого майбутнього.

«Енергія – це стратегічна перевага і потенційна уразливість для нашої держави і Міністерства оборони, – заявив директор AFRL полковник Ерік Фельт. – Для забезпечення успішності місій Міністерства оборони ми повинні володіти необхідною енергією в потрібний час і в потрібному місці».

На розробку обладнання Northrop Grumman виділено $100 млн. Про строки реалізації проекту військові не інформують.

Першу сонячну електростанцію в космосі має намір побудувати Китай. До 2030-го вона повинна досягти потужності в кілька мегават, а до 2050-го їх потужність вже будуть вимірювати в гігаватах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua