Україна збільшила імпорт агропродукції до $4,2 мільярда


Україна збільшила імпорт агропродукції до $4,2 мільярда

Імпорт в Україну продукції агропромислового комплексу у січні-вересні поточного року збільшився на 7,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року і досяг 4,2 мільярда доларів.

Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”.

Згідно з повідомленням, у січні-вересні 2019 року в Україну було ввезено агропродукції майже на 4,2 мільярда доларів. Це на 0,3 мільярда доларів (7,7%) більше, ніж за дев’ять місяців минулого року.

За словами заступника директора інституту Миколи Пугачова, основними постачальниками агропродовольчої продукції в Україну в цей період стали держави Європейського Союзу. Так, обсяги імпорту з цього регіону склали 2,1 мільярда доларів, або більше половини закупівель.

Крім того, в країнах Азії Україна закупила продовольства на 714 мільйонів доларів, а у країн Латинської Америки – на суму 337 мільйонів доларів.

Відзначається, що поставки з цих трьох регіонів займають більш ніж 4/5 всього українського імпорту агропродукції. Іншими великими постачальниками агропродукції в Україну в січні-вересні були Польща (466 мільйонів доларів), Німеччина (372 мільйона доларів), Італія (238 мільйонів доларів), Туреччина (216 мільйонів доларів), Франція (211 мільйонів доларів), США (193 мільйони доларів) і Нідерланди (176 мільйонів доларів).

За інформацією експертів, у товарній структурі імпорту агропродукції в Україну значна частина припадає на рибу і ракоподібні. Так, в імпорті цієї групи продуктів, обсяг якого за дев’ять місяців поточного року склав 431 мільйон доларів, переважає морожена риба, якої було закуплено на 252 мільйони доларів. Крім того, Україна здійснювала значні закупівлі фруктів, в основному цитрусових і бананів (на 392 мільйони доларів), тютюну (326 мільйонів доларів), алкогольних напоїв (305 мільйонів доларів), насіння олійних (270 мільйонів доларів), шоколаду і какао-бобів (на 217 мільйонів доларів).

У прес-службі зазначили, що сукупно ці продукти займають понад 53% вартості українського імпорту сільгосппродукції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua