Експерт розповів, як зросте ціна на землю на старті реформи


Експерт розповів, як зросте ціна на землю на старті реформи

На старті земельної реформи ціна за гектар українського чорнозему в середньому по державі становитиме 1800-1900 доларів.

Про це сказав радник Прем’єр-міністра України з економічних питань Олексій Мушак під час форуму “Life after: Ключові аспекти запуску ринку землі в Україні”.

Читайте також: Землю в Україні можуть продавати в розстрочку – Милованов

“Зараз вартість десь 1600 дол. Якщо відкривати ринок по початковій моделі (без обмежень на право купувати землю — ред.), то середня вартість землі в Україні була би десь 2 тис. дол. Те, що вже зробили крок назад і відмовились від нових покупців з іноземними інвестиціями, думаю, на 10% початкову ціну зменшило. Відповідно, на старті земельної реформи ціна на український чорнозем в середньому по державі буде орієнтовно 1800-1900 дол.” – сказав Мушак.

За його словами, очікуваний економічний ефект від відкриття ринку землі буде насамперед у стабілізації української економіки.

“Якщо ми відкриваємо ринок землі, то стабілізуємо українську економіку, тому що у нас з’являється новий актив, який коштує умовно 50-60 млрд дол. Це означає, що гривня буде більш стабільна, тому що з’являється більше товару, який ви можете купити на гривню. З’явиться валютний капітал, з яким ви можете працювати”, – інформував експерт.

Також він поінформував, що очікується суттєве збільшення податкових надходжень до бюджету України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua