Дмитро Замотаєв: "У прогнозах на 2020 рік більшість гравців ринку чекає на продовження зростання економіки країни"


Дмитро Замотаєв: "У прогнозах на 2020 рік більшість гравців ринку чекає на продовження зростання економіки країни"

“Будь-який бізнес любить прогнозованість і позитивні зовнішні тренди, що дозволяє йому по максимуму отримати вигоду та наростити свої обсяги. Банківський бізнес не виняток, і в своїх прогнозах на 2020 рік більшість гравців ринку чекає на продовження зростання економіки країни, що сприятливо позначитьс як на платоспроможності, так і на зростання індексу споживчого настрою клієнтів. При цьому вже зараз НБУ почав активно втілювати політику щодо зниження вартості облікової ставки, що в подальшому повинно привести до зниження ставок по кредитах комерційних банків, що, в свою чергу ще більше розширить коло потенційних клієнтів банківських продуктів.

Я думаю, що не можна виділити якийсь пріоритетний напрямок кредитування, оскільки кожен банк буде активізувати роботу в тому напрямку, де його компетентність найбільш сильна. Банки, що спеціалізуються на корпоративному кредитуванні, будуть і далі працювати над розширенням меж в своїх сегментах, а роздрібні банки продовжать технологічну експансію для завоювання більшої кількості клієнтів – фізичних осіб. При цьому із зростанням впевненості банків в правильності побудованих макроекономічних прогнозів і виявлених трендів розвитку банківського ринку, банки будуть все більш охоче змінювати свої підходи і критерії до відбору позичальників в бік більш лояльних, оскільки банки зможуть з більшою ймовірністю прогнозувати поведінкову модель клієнта на більш тривалий період у майбутньому.

За останні роки банки, пройшовши ряд кризових явищ, накопичили досить солідний досвід як з відбору першокласних клієнтів, так і по претензійній роботі з несумлінними клієнтами, що дозволить їм в подальшому отримувати вигоду від такого роду знань. Все це в сукупності з ініціативами НБУ щодо формування єдиної бази недобросовісних клієнтів, а також кропіткою роботою Мін’юсту, дозволить додати кредиторам додатковий ступінь захисту від недобросовісних клієнтів і, як підсумок, привести надалі до зменшення вартості кредитів для клієнта. Адже ні для кого не секрет, що зараз банки змушені закладати у вартість кредиту досить високий відсоток неповернення, за який змушені платити сумлінні позичальники,” – підсумував Дмитро Замотаєв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Глобус
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua