Від 25 до 35: експерт пояснив, яким буде курс долара через рік


Від 25 до 35: експерт пояснив, яким буде курс долара через рік

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України анонсувало зміну прогнозу курсу долара, показники якого будуть використовуватися при розрахунках для фінальної версії бюджету-2020. У відомстві запевнили, що врахують осіннє зміцнення гривні і звернуть увагу на зміну макроекономічного прогнозу в цілому.

Опитані експерти згодні, що курс долара і в 2019, і в 2020 роках буде залежати від сценарію, за яким піде розвиток української економіки. При цьому на гривню впливає безліч факторів, а курс, за прогнозами, може в підсумку виявитися в діапазоні від 25 до 35 грн/дол. – знову ж таки в залежності від економічних умов.

Картки для зберігання грошей

“Ставлення до гривні помітно покращилося за останній рік за рахунок повернення економіки до зростання і на тлі різкого гальмування інфляції. У цих умовах інвестори дедалі з більшим інтересом дивляться на прибутковість активів в національній валюті. Їх не зупиняє той факт, що НБУ з квітня [по вересень] знизив облікову ставку з 18 до 16,5%. Це все одно дуже високий рівень на тлі майже нульових ставок за основними світовими валютами. Сприятливу для інвесторів картину доповнюють прогнози МВФ, які обіцяють зростання української економіки вище 3% в найближчі кілька років. Якщо ці прогнози справдяться, пара гривня/долар цілком може курсувати в діапазоні 25-28 грн, націлившись до вересня-2020 до нижньої його межі і розвернувшись до зростання потім.

Більш екстремальний негативний сценарій передбачає ескалацію торгових воєн і неконтрольоване поширення їх наслідків на світові ринки. В даному випадку курс може не тільки перетнути позначку 30 грн за долар, а й закінчити 2020 рік поблизу 35 грн/дол.”, – вважає економічний експерт, глава “EXANTE Україна” Володимир Позній.

У держбюджеті-2019 розрахунки проводилися, виходячи з курсу на кінець 2019 року на рівні 29,4 грн/дол, а в проекті бюджету-2020 року – вже 28,2 грн/дол.

До речі, якщо ви хочете зберегти свої гроші і отримати вигідний відсоток з вашого депозиту, заходьте на спеціальний розділ «Бонус до депозиту» від Finance.ua і отримуйте вагоме доповнення до процентної ставки.

Отримати бонус до депозиту

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua