Експерти пояснили, чому бензин на АЗС не дешевшає — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти пояснили, чому бензин на АЗС не дешевшає

Енергетика
3361
В Україні у найближчий тиждень може подешевшати паливо. Однак не всі трейдери будуть знижувати ціни.
“Зростання цін попередні місяці на дизпаливо було викликане введенням з боку України мит на транспортування його з Росії трубопровідним транспортом. Зараз ринок адаптувався. Знову стало актуальним питання зниження цін у роздробі. Потенціал для зниження є, але стверджувати, що трейдери знизять ціни, складно”, – пояснює директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн.
За його словами, маємо запаси автогазу. В окремих областях він відчутно подешевшав.
Директор науково-технічного центру “Психея” Сергій Сапегін каже, що ринок автогазу збалансований. У роздробі ціни мають потенціал до зниження. Так, за останні півроку зниження гуртових цін склало 15,1%, а роздрібні впали на 3,2%.

Cервіс оформлення електронних полісів автоцивілки

“В операторів є достатній запас для зниження цін, так як світові ціни на паливо падають. Роздрібна ціна на дизпаливо може бути нижче поточної на 4-5 гривень. Це стосується не тільки дизпалива, але й високооктанових бензинів”, – додає Сапегін.
За його словами, здешевлення може не дійти до кінцевого споживача.
“Неефективність ринку компанії покривають за рахунок високих роздрібних цін. В Україні кількість АЗС у 4,5 рази перевищує потреби. Це все – зайва інфраструктура, витрати на утримання якої перекладаються на плечі кінцевого споживача”, – наголошує Сапегін.
Часто за кермом? Економте свій час і гроші – вибирайте і замовляйте для себе спеціальну карту для водіїв прямо на Finance.ua.

Вибрати собі кредитну карту

За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас