0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти пояснили, чому бензин на АЗС не дешевшає


Експерти пояснили, чому бензин на АЗС не дешевшає

В Україні у найближчий тиждень може подешевшати паливо. Однак не всі трейдери будуть знижувати ціни.

“Зростання цін попередні місяці на дизпаливо було викликане введенням з боку України мит на транспортування його з Росії трубопровідним транспортом. Зараз ринок адаптувався. Знову стало актуальним питання зниження цін у роздробі. Потенціал для зниження є, але стверджувати, що трейдери знизять ціни, складно”, – пояснює директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн.

За його словами, маємо запаси автогазу. В окремих областях він відчутно подешевшав.

Директор науково-технічного центру “Психея” Сергій Сапегін каже, що ринок автогазу збалансований. У роздробі ціни мають потенціал до зниження. Так, за останні півроку зниження гуртових цін склало 15,1%, а роздрібні впали на 3,2%.

Cервіс оформлення електронних полісів автоцивілки

“В операторів є достатній запас для зниження цін, так як світові ціни на паливо падають. Роздрібна ціна на дизпаливо може бути нижче поточної на 4-5 гривень. Це стосується не тільки дизпалива, але й високооктанових бензинів”, – додає Сапегін.

За його словами, здешевлення може не дійти до кінцевого споживача.

“Неефективність ринку компанії покривають за рахунок високих роздрібних цін. В Україні кількість АЗС у 4,5 рази перевищує потреби. Це все – зайва інфраструктура, витрати на утримання якої перекладаються на плечі кінцевого споживача”, – наголошує Сапегін.

Часто за кермом? Економте свій час і гроші – вибирайте і замовляйте для себе спеціальну карту для водіїв прямо на Finance.ua.

Вибрати собі кредитну карту

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua