Бізнес закликав Зеленського ветувати закон про судову реформу


Бізнес закликав Зеленського ветувати закон про судову реформу

Європейська Бізнес Асоціація, Американська торговельна палата в Україні та Спілка українських підприємців закликали Президента Володимира Зеленського ветувати закон про діяльність органів суддівського врядування, який Верховна Рада 16 жовтня ухвалила в другому читанні.

Про це повідомляє прес-служба ЄБА.

Бізнес-асоціації стурбовані тим, що прийнятий закон “може слугувати інструментом руйнування принципу верховенства права і обмеження доступу до правосуддя, які є обов’язковими умовами захисту недоторканності прав власності та запорукою необхідної довіри бізнес-спільноти для подальшого інвестування в економіку України”.

Бізнес наголосив, що будь-які зміни у процедурі діяльності органів суддівського врядування, відборі суддів та формуванні складу Верховного Суду повинні спочатку активно обговорюватися публічно.

“Бізнес-спільнота дуже занепокоєна оцінками, згідно з якими позивачі будуть змушені чекати понад 5 років на рішення Верховного Суду, якщо кількість його суддів скоротиться з 200 до 100 без одночасного реформування судів нижчих інстанцій та запровадження процесуальних фільтрів у кодексах”, – йдеться у заяві.

Європейська Бізнес Асоціація, Американська торговельна палата в Україні та Спілка українських підприємців закликали Зеленського ветувати закон, щоб провести ґрунтовну публічну дискусію між Комітетом Верховної Ради з питань правової політики, бізнесом, міжнародною спільнотою та громадянським суспільством щодо норм, які пропонується запровадити.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua